ליאור קוקה (צילום: אהוד שגב)
צילום: אהוד שגב

ליאור קוקה, אין מה להגיד, היא אישה שמעזה. בגיל 25 כבר הייתה כוכבת אינסטגרם, בעלת רשת עם שישה סניפים וחובבת טיפולים אסתטיים מוצהרת, ובכל זאת קוקה פחדה מאוד מניתוח פלסטי באף. לפני כמה שבועות פרסמה בגאווה שעברה הליך עוקף ניתוח - הזרקה באף, והציגה לעוקבים שלה את האף החדש והמעוצב שלה. "אתם יודעים כמה אני מתה לעשות ניתוח אף ומפחדת", סיפרה, "עד שד"ר זרח צרח עלי ואמר שלפחות נתקן קצת עד שיהיה לי אומץ להתנתח. אם הייתי יודעת שזה ככה משתדרג הייתי מזריקה מזמן".

ד"ר אמיר זרח, רופא העוסק בתחום הרפואה האסתטית, מאשר: "האף ממש הפריע לה, אבל היא פחדה שההזרקה תעשה אותו גדול יותר. אז היא הלכה וחזרה, הלכה וחזרה עד שאמרתי לה 'אני עושה לך את האף ואין סיכוי שאת לא אוהבת את זה'. אחרי שסיימתי היא הייתה בשוק".

מה זה בכלל הזרקה באף, ובאמת איך יכול להיות שאם מוסיפים חומר כלשהו לאף הוא נראה קטן יותר? "זה טריק שאנחנו עושים באופן ההזרקה", מסביר ד"ר זרח, "באמצעות הזרקה למקומות הנכונים אנחנו מפסלים את האף כמו פלסטלינה. כל התהליך לוקח 15-7 דקות, ותופעות הלוואי הן מינוריות. לפעמים יש שטפי דם או אדמומיות, אבל לרוב יוצאים מהקליניקה ישר לחיים הרגילים".  

ליאור קוקה פיסלה אף, ינואר 2021 (צילום: מתוך האינסטגרם של ליאור קוקה / ד"ר זרח, מתוך instagram)
"אם הייתי יודעת שזה ככה משתדרג הייתי מזריקה מזמן". קוקה לפני ואחרי | צילום: מתוך האינסטגרם של ליאור קוקה / ד"ר זרח, מתוך instagram
 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Facial Plastic Surgeon (@drbenstong)


חומרי המילוי העיקריים, לדברי ד"ר זרח, הם חומצה היאלורונית ורדיאס. "הם ניתנים להמסה בקלות כך שאין שום סיכון ואם הלקוחה לא אוהבת את התוצאה מזריקים חומר שמפרק את החומצה ולמוחרת אין כלום. החומר פשוט נספג בגוף. בפיסול קל מאוד להגיע לתוצאה מדויקת, יפה וטבעית והחיסרון היחידי הוא שצריך לחדש אותו פעם בשנה-שנתיים".

>> ככה בדיוק רותי ברודו החזירה בזמן את המראה שלה

הטיפול אינו כואב ("מרגישים דקירות קטנות רק במהלך הטיפול, כשהוא מסתיים אין יותר כאב") ועולה כ-2,900 -3,500 שקלים. אם יש נסיגה של החומר וצריך למלא מחדש, זה בדרך כלל כלול במחיר. ההמלצה להליך כזה, על פי ד"ר זרח, היא לאנשים המתלוננים על אף נפול או בעל גבנון, וגם לאנשים שחוששים מניתוח או מתלבטים. "הפרוצדורה הזאת היא פתרון קל וכייפי, אבל חשוב להדגיש שאנחנו לא יכולים לעשות איתה הכול - אנחנו לא יכולים להצר נחיריים או לטפל באף עם עצם רחבה מאוד. אלה דברים שדורשים ניתוח".