לעונה החדשה של MKR הגיעה רותי ברודו, אישה יפה מבפנים ומבחוץ, עם פנים קצת אחרות. על ההליך הקוסמטי שעברה סיפרה בפתיחות כבר בשנה שעברה, בראיון שהעניקה לגלית ואילנית, בו שיתפה בקושי שהיה לה לצפות בעצמה על מסך הטלוויזיה – קושי שהביא אותה בסופו של דבר לעבור את השינוי. "לא יכולתי להסתכל על עצמי, זה היה מזעזע", אמרה אז, "את רואה את עצמך במראה וחושבת שהכל סבבה, ואז מישהו מצלם אותך ואת אומרת שזאת תמונה גרועה, אין מצב. רק כשאת רואה את עצמך על המסך, את מבינה שאלה החיים ועם זה צריך להתמודד. זה לא פשוט".

"הבעיה העיקרית של נשים בגילה של רותי ברודו היא המראה הנפול של הפנים", מסכימה יפית רפאל, מנכ"לית מרכזי רונית רפאל מדע היופי, "פתאום שום דבר לא יושב איפה שצריך, הלחיים והגבות נראות שמוטות, העיניים נראות עייפות, קו הלסת לא ברור". את השינוי הזה, סיפרה ברודו, היה לה קשה לקבל. "את עוברת איזה גיל, ויום אחד הכל משתנה ואת אומרת 'אני מקבלת את זה בזרועות פתוחות וואלה התבגרות זה דבר נהדר', אבל זה לא באמת. זה לא כיף".

ברודו פנתה למנתח הפלסטי ד"ר אברי רווה. "היא ביקשה להחזיר בזמן את המראה שלה", הוא מספר היום, "שנינו הבנו שאנחנו הולכים לניתוח. המטרה הסופית הייתה לקבל מראה של 'פחות זה יותר', כלומר להימנע מלוק עשוי ומלאכותי שייפגע במראה שלה אלא לשוות לה מראה שהכי קרוב לטבעי, עם שפצורים של הסכין. היא מקבלת הרבה מחמאות על שזה שזה נראה פשוט טבעי, ולשם הרפואה האסתטית צריכה לשאוף בעיניי".

אז מה בעצם ברודו עשתה? אם אתם רוצים לרדת לפרטים, המסעדנית עברה ניתוח בן שלוש שעות שכלל מיני ליפט, פילינג לחידוש העור, הרמת עפעפים עליונים, תיקון שקיות מתחת לעיניים והזרקת שומן לאיזורי שקעים בפנים. זמן החלמה של ניתוח כזה אורך כשלושה שבועות, בהם עדיף להישאר בבית. "הפנים לא חבושות, אבל יש לא מעט נפיחות ושטפי דם", מסביר ד"ר רווה, ומבטיח שאלה דועכים בהמשך – ושאת המהפך האמיתי ניתן לראות תוך כמה חודשים.

 

 

תוצאות של ניתוח כזה מחזיקות מעמד בין חמש לעשר שנים. "צריך לזכור שכבר יום אחרי הניתוח אנחנו ממשיכים להזדקן", אומר ד"ר רווה, "ולכן מי שרוצה לשמור את המראה צריך לתחזק אותו אחת לכמה זמן, מהזרקות בוטוקס ועד הזרקת חומצה היאלרונית שמעניקה ברק לעור".

אם אתם חוששים מהליך כירורגי ובכל זאת מעוניינים לעשות משהו עם הפנים שלכם, יש כמובן עוד דרכים, מפחידות אולי קצת פחות. "אין סיבה למהר לשולחן הניתוחים", אומרת רפאל, "הטיפולים הטכנולוגיים של היום מציעים פתרון מאוד מתקדם ויעיל עם תוצאות מעולות למראה הנפול, ובמספר טיפולים פשוטים ניתן להחזיר לעור מראה צעיר ומורם יותר ולדחות קצת את גיל הניתוח".