קשה להיות גבר עשיר, מצליח ומפורסם ששוכב עם קטינות בישראל של 2020. עלולים לתפוס אותך ובמקום לפרגן לך - לכעוס עליך. באמת קשה. אתה עוד עלול, בטעות, להידרש לדין וחשבון על המעשים שעשית ולא, נניח, שיחליקו לך את זה ב"יאללה תגיד שאתה מצטער ותחזור למגרש" בזמן שבחדרי חדרים מפרגנים לך על כמה שאתה "גבר גבר" ונותנים לך לחייך ולהמשיך הלאה כמו שמצופה מגברים עשירים, מצליחים ומפורסמים.

כל כך קשה שרק חודשיים אחרי שפורסם כי שני הכדורגלנים שכבו עם קטינות וחשודים בבעילה אסורה בהסכמה, נשמעו סוף סוף קולותיהם של עומר אצילי ודור מיכה שהעלו סימולטנית פוסטים ארוכים, מתמסכנים ומשתפכים לעמודי האינסטגרם שלהם והלב נשבר. "עוברת עלי תקופה לא קלה אשר השפיעה גם על בני משפחתי, תקופה שטלטלה אותי נפשית" כתב מיכה לפני שעבר לספר על הפרידה הקשה מבת זוגו, ואצילי התנצל מעומק ליבו בפני "כל אלו שאוהבים ומעריכים אותי ואשר אכזבתי אותם" – כי ללא ספק לראות משחק כדורגל בלי שני הכוכבים זו טרגדיה של ממש. הלב נשבר.

בואו נעשה רגע סדר: בשונה ממה שאצילי, מיכה ומערך היח"צ שלהם מנסים לגרום לנו לחשוב, זו לא באמת התנצלות, זו לא באמת לקיחת אחריות והם לא הקורבנות של הסיפור לא משנה כמה פעמים הם יכתבו שקשה להם ושהם עוברים משפט שדה. הפוסטים האלה הם חלק ממהלך יחצ"ני ציני שנועד למנוע את הדחתם ממכבי תל אביב, לנקות את שמם ואולי לגרום לפרקליטות לא להגיש נגדם כתב אישום בהמשך. הדבר היחיד שהם באמת אומרים הוא: סליחה שנתפסנו.

View this post on Instagram

שגיתי ברמה המוסרית דבר ראשון פגעתי בחשוב לי מכל, באישתי היקרה. אבל זה עניין אישי שלנו לפתור ואין לנו כל כוונה לשתף בחיינו הפרטיים. כולם יודעים שאני אוהב את הכדורגל שהרי מדובר גם במקצוע שלי ובמקור פרנסתי ועל כן הייתי צריך להבין את המשמעויות של הפרסום והחשיפה יותר טוב ולא לעשות את השטות הלא אחראית שעשיתי בקלות דעת ובטיפשות. אני מתנצל ומצטער בפני כל אלו שאוהבים ומעריכים אותי ואשר אכזבתי אותם. אני מתנצל בפני כל ילד או ילדה שנאלצו לשאול את ההורים שלהם מה קרה איתי ובפני כל הורה שנאלץ להסביר. המחירים ששלמתי ועוד אשלם הם גדולים ובכל זאת, אני חושב שאני לא אמור להיתלות על עץ או להפסיק לעבוד כי שגיתי ברמה המוסרית. שילמתי מחיר אישי, ציבורי, נפשי וכלכלי וברור לי שגם אמשיך לשלם מחיר כבד בעתיד, מעבר לזה שאצטרך ללמוד לחיות עם הכתם הזה עוד שנים רבות. אין לי כל כוונה להישבר מכך ואעשה הכל כדי לעשות טוב, לשפר ולתרום לקהילה בכל דרך אפשרית. בהזדמנות זאת חשוב לי להודות לאוהדים ולאנשים שתומכים בי ברגעים לא פשוטים אלה מאחל לכולם שבת שלום בריאות איתנה ורק דברים טובים.

A post shared by Omer Atzili ⚽️ #7 (@omeratzili) on

לא צריך להיות מומחה גדול כדי להבין שההתנצלויות של אצילי ומיכה הן לא יותר מיציאה ידי חובה, מחווה ריקה מתוכן שכאילו מצביעה על לקיחת אחריות, אך בפועל עושה זאת תוך התעלמות בוטה מהקורבנות הישירות, האמיתיות והעיקריות של המעשים שלהם, שהוזכרו באופן מתחמק בפוסט של מיכה ולא זכו לאזכור כלל בפוסט של אצילי. מי כן זכו להתנצלות: משפחותיהם, האוהדים ואפילו "כל ילד או ילדה שנאלצו לשאול את ההורים שלהם מה קרה איתי וכל הורה שנאלץ להסביר" – כי בעולם של עומר אצילי ללמד את הילדים שלך שבגירים לא אמורים לשכב עם קטינות, תוך ניצול מעמדם החברתי והכלכלי, זה כנראה דבר שצריך להתנצל עליו.

בדבר אחד צודקים הכדורגלנים: הם אכן שגו ברמה המוסרית, מה זה שגו? נפלו ובענק. חשוב לזכור - דור מיכה ועומר אצילי חשודים בבעילה אסורה בהסכמה של נערות בנות 15, אותן, כך לפי החשד, השקו באלכוהול והעבירו מיד ליד כאילו היו חפצים. לא מדובר על שגיאה כמו נהיגה 10 קמ"ש מעל המהירות המותרת או איזה ג'וינט קטן בזמן חופשה בסיני בין הליגות – אלא בניצול של כוחם ומעמדם בשביל לשכב עם קטינות.

גם אם יחליטו בפרקליטות לא להגיש נגד השניים כתב אישום, טוב יעשו במכבי תל אביב אם לא יתנו יד לתרגיל היח"צ המביך הזה, ייפרדו לשלום מאצילי ומיכה ויעבירו מסר ברור לעולם הכדורגל הישראלי: לאוהדים שלנו מגיע יותר טוב מזה.