שחקני מכבי ת"א, עומר אצילי ודור מיכה, החשודים בבעילה אסורה בהסכמה ובהגשת משקה לקטינות התייחסו הערב (שישי) לראשונה לפרשה בפוסטים נפרדים שפרסמו במקביל באינסטגרם. השניים, שעדיין מושעים מהשתתפות באימוני קבוצתם על רקע הפרשה, התנצלו על מעורבותם בתקרית, שיתפו בקשיים שחוו מאז שיצא האירוע לאור והודו לקרוביהם ולאוהדים שתמכו בהם לאורך החודשים האחרונים. השניים מפעילים לחץ על מנת לחזור לאימוני הקבוצה, למרות שלא הזכירו זאת בהודעה. סוכנם של אצילי ומיכה, רונן קצב, הכחיש שההודעות יצאו כחלק מהסכמה עם המועדון או כתנאי לחזרתם לאימונים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בפוסט שפרסם עומר אצילי כתב הכדורגלן: "דבר ראשון פגעתי בחשוב לי מכל, באשתי היקרה. אבל זה עניין אישי שלנו לפתור ואין לנו כל כוונה לשתף בחיינו הפרטיים. כולם יודעים שאני אוהב את הכדורגל שהרי מדובר גם במקצוע שלי ובמקור פרנסתי ועל כן הייתי צריך להבין את המשמעויות של הפרסום והחשיפה יותר טוב ולא לעשות את השטות הלא אחראית שעשיתי בקלות דעת ובטיפשות".

"אני מתנצל ומצטער בפני כל אלו שאוהבים ומעריכים אותי ואשר אכזבתי אותם", הוסיף אצילי. "אני מתנצל בפני כל ילד או ילדה שנאלצו לשאול את ההורים שלהם מה קרה איתי ובפני כל הורה שנאלץ להסביר. המחירים ששילמתי ועוד אשלם הם גדולים ובכל זאת, אני חושב שאני לא אמור להיתלות על עץ או להפסיק לעבוד כי שגיתי ברמה המוסרית".

אצילי המשיך וכתב: "שילמתי מחיר אישי, ציבורי נפשי וכלכלי וברור לי שגם אמשיך לשלם מחיר כבר בעתיד, מעבר לזה שאצטרך ללמוד לחיות עם הכתם הזה עוד שנים רבות. אין לי כל כוונה להישבר מכך ואעשה הכל כדי לעשות טוב, לשפר ולתרום לקהילה בכל דרך אפשרית. בהזדמנות זאת חשוב לי להודות לאוהדים ולאנשים שתומכים בי ברגעים לא פשוטים אלה. מאחל לכולם שבת שלום בריאות איתנה ורק דברים טובים".

מיכה ואצילי מפעילים לחץ על מנת לחזור ולהתאמן בקבוצת מכבי תל אביב, למרות שלא הזכירו את הקבוצה מפורשות בהודעתם. סוכנם של השניים, רונן קצב, הכחיש שההודעות יצאו כחלק מהסכמה עם המועדון או כתנאי לחזרתם לאימונים.

חבריהם של הכדורגלנים וביניהם איתי שכטר, דן גלזר, מאור קנדיל ועוד הביעו תמיכה בשניים. "אוהב אותך אח יקר שלי", כתב שכטר ואילו יונתן כהן הוסיף: "מכור אלייך קשות, מלך".

"מחול השדים, השמועות וההכפשות לא פסק"

השותף השני בפרשה, דור מיכה, העיד גם הוא על התקופה הקשה שעבר: "זו תקופה שטלטלה אותי נפשית, תקשורתית וכמובן במישור הספורטיבי, והחלטתי לשתף אתכם קצת ממה שעבר עליי בחודשים האחרונים: לפני שלושה חודשים חוויתי פרידה קשה וכואבת מבת הזוג לאחר שש וחצי שנים של זוגיות ארוכה. כחלק מהצורך להתגבר על הפרידה מצאתי את עצמי מבלה יותר שלא כהרגלי".

"‎חודש וחצי מאוחר יותר, נפלו עליי השמים עם חשיפת המקרה המדובר", הוסיף מיכה. "באופן טבעי, לאורך כל הדרך שמרתי על שתיקה. אך מחול השדים, השמועות וההכפשות לא פסקו ונדמה כי בית משפט השדה עבד שעות נוספות וכל זאת בזמן שהחקירה עדיין בעיצומה והפרטים אינם ידועים, דבר זה לא מנע את הרצון לחרוץ את דיני כאחרון הפושעים".

‎"על אף זאת, בכל התקופה שבה ישבתי בבית, ערכתי חשבון נפש עמוק עם עצמי במטרה להבין איפה אני כשלתי בדרך. למרות שאני בסך הכל רווק בן 28 והייתי משוכנע שמדובר בבגירות בנות 18, הייתי צריך לנהוג בזהירות יתר מתוקף היותי דמות מוכרת ומודל לחיקוי לצעירים רבים ולכן אני מצטער אם היו כאלה שהתאכזבו ממעשיי".

בסוף דבריו הודה השחקן למי שתמך בו בתקופה האחרונה: "הלוואי וכל זה לא היה קורה אך את הגלגל לא ניתן להשיב לאחור. הנזק התדמיתי שנגרם כנראה ילווה אותי לאורך כל חיי אך את כל הטוב שעשיתי לאחרים, החינוך שקבלתי בבית והערכים שאותם יישמתי, אמשיך ליישם כל חיי. ‎בהזדמנות זאת, ארצה לומר תודה לכל האוהדים היקרים על שתמכתם וחיזקתם אותי ואת משפחתי בתקופה המורכבת של חיי, אני אוהב אתכם. ‎אבל מה זה המשבר שלי לעומת המשבר הבריאותי והכלכלי שאנחנו חווים. מתפלל לימים שפויים ובריאים יותר".