כחודש בלבד אחרי הסערה סביב אירוע "משיח בכיכר" בתל אביב תקיים מחר (ו') עיריית הרצליה, בשיתוף פעולה עם רדיו קול ברמה, אירוע לגברים בלבד בחוף הנפרד בעיר. 

"נחשפתי לאירוע בפייסבוק דרך פרוסום של העירייה, ראיתי שזה בחוף הנפרד בין 14:00-16:00 בשישי. התקשרתי שאני רוצה לבוא לאירוע ואמרו לי שאני לא יכול לבוא עם אשתי" מספר תושב העיר, גונן אילן, "דיברתי גם עם חבר המועצה, משה ועקנין מסיעת ש"ס, שאישר לי שמדובר באירוע שממומן על ידי העירייה. למעשה, יש הדרת נשים במרחב הציבורי באישור והחותמת של העירייה". 

החוף הנפרד בהרצליה מעורר סערות כבר מאז שנפתח, בעיקר עקב העובדה שההפרדה חוסמת את החוף ולא מאפשרת לציבור הרחב לחצות את המתחם לצידו השני. גם רדיו קול ברמה מוצא את עצמו זו לא הפעם הראשונה במרכזה של סערה סביב הדרת נשים לאחר שהיעדר נשים משורותיו נידון בבג"צ. 

"נשים לא יוכלו להיכנס למופע של "קול ברמה" בהרצליה בגלל שהוא מתקיים בחוף המופרד. עיריית הרצליה נותנת לאירוע חסות, והסמל שלה נמצא על הפרסומים שמזמינים את הציבור להגיע" נמסר משדולת הנשים, "אם האירוע היה מתקיים בכיכר העיר, האם גם אז היו אוסרים על כניסת נשים? קיום האירוע בחוף המופרד הוא ניסיון להחביא מעיני הציבור את האמת: עומד להתקיים אירוע מוזיקלי שלנשים אסור להיות בו, רק בשל היותן נשים. החוק אוסר על הפרדה מגדרית באירועים מסוג זה, ואנחנו נבהיר לעירייה שגם היא כפופה לחוק".

"גם אם העירייה לא שמה על האירוע הזה שקל, יש פה את הלוגו והעירייה אחראית" מוסיף אילן. 

מעיריית הרצליה נמסר: "מתוקף החוק במדינה, עיריית הרצליה מפעילה, כחודשיים בשנה, חוף רחצה הנותן מענה לצרכי הציבור הדתי - גברים ונשים. מדובר בארוע המתקיים בחוף זה, בשעות הרחצה המיועדות לגברים".  

הדיווח על האירוע הגיע לקו החם נגד הדרת נשים של שדולת הנשים בישראל. לפניות ודיווחים: hadara@iwn.org.il