אושרה הפרדה מגדרית במרכז תל אביב: בית המשפט המחוזי בתל אביב אישר היום (א) את קיומה של עצרת חב"ד "משיח בכיכר", שתתקיים מחר בכיכר רבין כפי שתוכננה מראש - עם הפרדה בין גברים ונשים.

כזכור, מארגני האירוע "משיח בכיכר" הגישו בשבוע שעבר עתירה נגד עיריית תל אביב, לאחר שראש העירייה, רון חולדאי, קבע כי לא תתאפשר ההפרדה המגדרית באירוע בכיכר רבין, שעתיד להתקיים מחר (ב). עוד קודם לכן פנתה שדולת הנשים בישראל לעיריית תל אביב ולעו״ד דינה זילבר, המשנה ליועמ״ש הממונה על מיגור תופעת הדרת הנשים, בדרישה למנוע הפרדה מגדרית באירוע. בעקבות פניית השדולה, הועברה לעיריית תל אביב עמדת היועמ״ש בנושא, שקבע לראשונה כי בסמכות העירייה לקבוע שלא תתקיים כל הפרדה מגדרית באירוע המתקיים באישורה, כולל אירוע ״משיח בכיכר״.

אך כאמור, למרות ההתנגדויות קבע היום בית המשפט כי האירוע יתקיים כמתוכנן, כולל ההפרדה המגדרית. "יש לקוות שכל הצדדים ישכילו לראות את נקודת המבט של הצד השני ולבנות גשר המגשר בין התרבויות ובין זרמים שונים ודעות שונות בציבור ויפעלו כולם למנוע חיץ או מחיצות פנימיות" אמר השופט ורדי בהחלטתו. עיריית תל אביב הבהירה בדיון כי מעתה והלאה לא תאפשר לקיים אירועים בשטחה המוניציפאלי שיכללו דרישה להפרדה מגדרית.  

עו״ד חגי קלעי, עו״ד גלי זינגר, עו״ד מרים זלקינד ועו״ד אוהד רוזן, שייצגו את ארגוני נשים וזכויות אדם שביקשו להצטרף כצד להליך: ״עיריית תל אביב קיבלה את העמדה העקרונית של הארגונים שההפרדה המגדרית אסורה במרחב הציבורי ועל כך יש לברך. חשוב להבהיר שכל הפרדה על בסיס מין או מגדר בשטחים הציבוריים היא לא חוקית ואסורה. אנחנו מצרים על כך שנושא ההפרדה לא נבחן מלכתחילה ושנוצרו הנסיבות בהן ציבור הסתמך על האישור שניתן להקמת המחיצה, שחייבו את קיום האירוע בפועל, חרף אי־החוקיות שדבקה בו. עם זאת, חשוב לזכור כי התוצאה הסופית היא כי גברים ונשים יהיו רשאים להשתתף באירוע בכל דרך שיבחרו ובכל מקום ברחבת כיכר רבין״.