אין תמונה
תגידו את האמת, מי יותר דומה לבן-לאדן?

משהו לא הסתדר אתמול בחדשות. בדרך כלל זה הגיוני, מסודר לפי נושאים, עובר מהטראגי לחשוב למעניין ולשטותי. אבל איכשהו אתמול התחילו מהשטותי ואף אחד לא ממש שם לב. אני לא יודע מה באמת קרה, אבל כל הגרסאות האמריקניות להיכן היה רב המרצחים בעשור האחרון מסתכמות בחתיכת סיפור מוזר.

אם אתם מאמינים שאוסאמה בן לאדן עמד מאחורי חטיפות המטוסים שרוסקו בארצות הברית בשנת 2001 וגרמו למותם של אלפי בני אדם, ולאחר מכן נמלט למערות בהרי פקיסטאן, שם הוא התחבא ושיחרר קלטות שכל ילד יכול לבשל במחשב האישי, ואז חי את החיים הטובים בווילה בסביון של פקיסטן עד אתמול, אז חוסל בקרב יריות שארך 40 דקות במהלכו הוא אפילו ירה (מה שמוכיח שהוא אשם בהכל), ואז נלקח על ידי האמריקנים ונזרק לים – אם אתם באמת מאמינים לכל זה, הטור הבא בשבילכם.

כי אם אתם באמת מאמינים לזה, הגיע הזמן שתבינו שמישהו עושה עליכם סיבוב, ואפילו לא מתאמץ להתנהג כאילו הוא חושב שיש לכם מספיק שכל לחבר את הנקודות בעצמכם. איזה פקידון בפנטגון המציא סיפור הזוי, מצוץ מהאצבע, כדי להיפטר מאויב הרפאים המסתורי הזה, שאולי ואולי לא נהרג כבר ממזמן ואולי ואולי לא עבד בשביל הסי.איי.איי בשנות השמונים (הוא כן, וזה לא סוד). מה שבטוח - זה מסריח מטיוח.

אני יודע, כבר קטלגתם את הכתבה הזו כהזיה קונספירטיבית של איזה משועמם, אבל תחשבו רגע על מה שקרה עכשיו. שמעתם משהו על טיוח וישר פסלתם את הדברים בטענה שמדובר בקונספירציה – מילה שהפכה לנרדפת למשוגע ומנותק מהמציאות. אבל אתם באמת חושבים שיש לכם מידע מלא על מה שהלך שם בווילה? נראה לכם שמישהו מספר לכם את כל האמת? היום לכולם ברור שלא היה נשק להשמדה המונית בעירק ושהאמריקנים יצאו למלחמה על בסיס מודיעין מזויף. להזכירכם, פעם צחקו על כל מי שטען ככה. גם פה זה רק עניין של זמן עד שיתחילו לצוץ העדויות, אבל אז זה כבר לא ישנה כלום.

בקרוב - הסרט

מה שכן, זה הולך להיות סרט מעולה, לא? מצוד אדם שמגיע לסיומו אחרי עשור, מודיעין מדויק, מסוק מפוצץ, קרב יריות של 40 דקות - מסוג הסיפורים שמתאימים להוליווד ולא מתרחשים באמת במציאות. בן קינגסלי עם מגבת על הראש צופה בפרק של מקגייוור, פתאום פורץ לחדר אקי אבני עם מבטא ערבי (זאת אומרת ישראלי, אבל בשביל הוליווד זה מספיק) וצועק: "האמריקנים באים! האמריקנים באים!". קאט לניקולס קייג' (בבקשה שמישהו יכריח אותו להסתפר. אין חיילים עם קארה) שמחלק הוראות בדרמטיות לג'ייק ג'ילנהול וכמה ניצבים שבקרוב ימותו. ואז 40 דקות של יריות, פיצוצים, השתלשלות מגגות, שיגור טילי כתף, צעקות "חובש" ופריצה למבנה. אני מבטיח ששם הגופה תיראה הרבה יותר אמינה מעבודת הפוטושופ העלובה שעשו אתמול.

ובחזרה ל"מציאות". למה בכלל המעצמה הגדולה בעולם עושה את השטויות האלה? כי בשביל ארה"ב, העולם הוא מגרש משחקים עם הרבה משאבים. הם חברים שלנו כי הם צריכים אותנו, הם חברים של הסעודים כי הם צריכים אותם, הם פלשו לעירק כי הם מכורים לנפט ועכשיו הם פשוט מכינים את הקרקע לפלישה הבאה שלהם – ללוב.

האמריקנים הבינו שאין הצדקה פומבית לעוד מלחמה (ביקורת ציבורית ועוד כל מיני שטויות שהתקשורת המגויסת לא הצליחה למסמס), אז הם צריכים להיפטר מהנבל המאוס הישן ולהחליפו בדגם חדש ושנון יותר. נגיד, קדאפי. ברגע שבן לאדן ייעלם אפשר יהיה להשקיע את מרב המאמצים התקשורתיים בהפיכת מועמר לאויב מספר 1 של האנושות, וכך לתחזק את המלחמה האכזרית, הארוכה והמסתורית בטרור. מי שזה לא יהיה הטרור הזה. ובכלל לא הזכרנו את העובדה שלפני שבוע נפתח המרוץ לנשיאות, שנראה שהסתיים אתמול.

מה שבטוח, אני לא יודע מה באמת הלך שם ומה באמת קרה, אבל השכל הישר וההיסטוריה האמריקנית מהעבר הקרוב, פשוט לא מאפשרים לקבל את הגרסה הזו – גרסה מלאת חורים וזיופים (על תמונת הגופה כבר עלו מיד), ואפילו בלי גופה ביד. נו, באמת.

>> הטור הקודם שלי: השואה היא לא תירוץ לגרום סבל לאחרים
>> ליאם רז לא צוחקת מבדיחות שואה