המסע לארץ כוש (תמונת AVI: mako)
רוצים לראות פה 30% מוסלמים? (אילוסטרציה) | תמונת AVI: mako

בתקופת ממשלת נתניהו גדל מספר המסתננים (מהגרי העבודה) לישראל מ-8,000 ל-45,000. יש האומרים שמספרם גדול הרבה יותר, ועומד על כמאה אלף. קצב ההסתננות עולה מחודש לחודש, ובנובמבר כנראה יישבר השיא ויגיע ל-4,000 בחודש (בשבוע הראשון של נובמבר חדרו 950).

אופייה היהודי והדמוקרטי של ישראל בסכנה, ומה הממשלה עושה? כלום. הממשלה כבולה בכבלי בג"ץ, ונמנעת מלבצע את הצעדים ההכרחיים להצלת המצב. המחדל נובע מהאיסור המשפטי להחזירם לארצות המוצא, מאי אכיפת החוק האוסר על העסקתם ומההתעלמות של הרשויות מהעסקים הבלתי חוקיים שהם פותחים. בסופו של דבר, תוך חודש בלבד מהיום בו הם חוצים את הגבול הם כבר מוצאים עצמם חופשיים בערי ישראל.

להגירה הזו יש השפעה חברתית, כלכלית, תרבותית ודמוגרפית מרחיקת לכת. רוב המהגרים מוסלמים, ולכן תוך שנים מספר יעלה אחוז המוסלמים במדינה ל-30%. הרי לא לעד הם יישארו מהגרים נטולי אזרחות - ארגוני זכויות אדם שמביאים אותם לפה ודואגים להם יעתרו לבג"ץ עוד כמה שנים בדרישה להעניק להם אזרחות.

מבחינה חברתית וכלכלית, אוכלוסיה זו הופכת את שכונות דרום ת"א לסלאמס אפריקניים, ופוגעת קשות באוכלוסיה המקומית. עשרות אלפי אנשים עובדים באופן לא חוקי. ישראלי רבים (קבלנים, מלונאים, בעלי מסעדות, משכירי דירות, חברות ניקיון, אנשים פרטיים) מרוויחים הון עתק ללא מאמץ, ללא מיסוי וללא חוקי עבודה מינימאליים. ככל שהזמן עובר השחיתות גוברת. זו תופעה פגומה מבחינה מוסרית, והמדינה מאפשרת לה לשגשג. ובמילותיו של המזרחן ד"ר גיא בכור: "הבעיה הזו קיומית מבחינתנו יותר מהבעיה האיראנית. ראו הוזהרתם".

הם לא פליטים, הם מהגרי עבודה

מה הממשלה יכולה לעשות ולא עושה? הרבה דברים. בניית מתקן כליאה עליו היא התחייבה אך לא מבצעת, השלמת הגדר בגבול מצרים, אכיפת החוק האוסר על העסקת פליטים, החזרתם במטוסים הביתה והעברת חוק ההסתננות שמאפשר את כליאתם לשלוש שנים - אם יידעו שהם לא באים לעבוד אלא באים לכלא, יופסק שטף המסתננים.

ועוד פרט חשוב: אנשים אלא אינם מוגדרים פליטים. לא רק שרובם מהגרי עבודה, גם על פי אמנת האו"ם לפליטים, במדינה הראשונה אליה הם מגיעים הם נחשבים פליטים, במקרה הזה מצרים. בישראל הם מחפשי עבודה. אדם אינו ממשיך להיחשב פליט לאחר שחצה את הגבול יותר מפעם אחת. כמובן, לא דיברתי על ההתעללות שהם עוברים בדרך לכאן, נושא אחר ורחב בפני עצמו - רצח לשם מכירת איברים, אונס ועינויים.

מדוע ממשלת הליכוד לא עושה כלום? האם היא ממתינה עד שמצביעיה המאוכזבים יפנו למפלגות קיצוניות, כפי שקורה בצרפת והולנד?

האם צריך לגרש את מהגרי העבודה? כתבו לנו בטוקבקים

>> הטור הקודם שלי: ואם עוד עשר שנים ישחררו את קרליק?
>> צה"ל מכריז על עצמו כארגון אויב