שלום, ברוכים הבאים לעולם שאחרי ה"בליפ". היקום הקולנועי-טלוויזיוני של מארוול ודיסני מתחיל להתאושש מאותה נקישת אצבעות הרסנית שהעלימה חצי מהאנושות, ולאחר שנוקמינו האהובים שינסו מותניים והחזירו את העולם לקדמותו, הם כעת רק מנסים למצוא רגע אחד של שקט בו יוכלו לבלות עם בני משפחתם ואהוביהם. הפעם זה קלינט ברטון (ג'רמי רנר), הידוע בכינויו "הוקאיי", שזוכה בפעם הראשונה לתפקיד ראשי ביקום של מארוול ומככב בסדרה חדשה הנושאת את שמו, ומשודרת בדיסני פלוס. שימו לב, מעתה יופיעו ספוילרים לשני הפרקים הראשונים בסדרה.

>> כל מה שצריך לדעת לפני "הוקאיי"

>> מארוול, פיקסאר ו"האנטומיה": מדריך ההמלצות המלא לדיסני+

אבל רגע; לפני שנזכה לראות את הגיבור שלמדנו להכיר ולחבב (כי לאהוב זה קצת מוגזם במקרה הזה), זה הזמן להציג גיבורה חדשה של היקום הבדיוני. שמה הוא קייט בישופ (היילי סטיינפלד), ובקרב על ניו יורק - אי שם בסרט "הנוקמים" הראשון, מ-2012 - היא איבדה את אביה באחד הפיצוצים. כי היי, קשה לדיסני לייצר קלאסיקה בלי מנה קטנה של הורים מתים, לא ככה? לאחר שאִמה איבדה את בן זוגה בפיצוצים, היא הקימה חברת אבטחה שהפכה לאימפריה, וממשפחה ענייה הפכו השתיים לאצולה של ממש. קייט המסכנה צולקה מאותו קרב והחליטה ללמוד מנה גדושה של אומנויות לחימה וירייה בחץ וקשת, כדי להגן על עצמה ועל אִמה.

והנה שוב חזרנו לקלינט, שמבלה זמן איכות עם שלושת ילדיו במנהטן, ימים ספורים לפני חג המולד. אבל מה? מתברר כי במהלך חמש השנים בהן משפחתו התפוררה לאבק וטיילה לה בתהום הנשייה, הוא היה עסוק בפעילות מהסוג האהוב עלינו: נקמה. במי? מה זה משנה! העיקר להרוג כמה באד גאייז. אז הוא עטה מסכה וחליפה שחורה, סיגל לעצמו את השם "רונין" והרג באכזריות ראשי מאפיות וארגוני פשיעה. מאז, הנוקמים התאחדו בפעם האחרונה והצליחו להביס את ת'אנוס ולהשיב את כל האנושות. קלינט השתקם וחזר לעצמו, זנח את השם רונין וכיום הוא עסוק בעיקר בבילוי זמן עם משפחתו ובצפייה במחזות זמר על עצמו. ואגב, זה הזמן להודות כי אני אשלם הרבה, אבל הרבה מאוד כדי לצפות ב"רוג'רס: דה מיוזיקל". קחו כבר את הכסף שלי!

בישופ חוזרת לחג לבית אִמה, ומגלה כי היא מתחילה לצאת עם בחור שנראה קצת מפוקפק. זה מאוד דיסני מצידם: כאמור, הורה מת, הבויפרנד על תקן האם החורגת המרשעת, וקלינט הנסיך שמציל את הנסיכה מכל הצרות שנקרות בדרכה (רק שבישופ, למרבה המזל, היא הכל מלבד נסיכה שצריכה שיצילו אותה). בשני הפרקים שיצאו עד כה, בישופ וברטון מנסים להתנהל יחד, לעזור זה לזה ולהציל את עצמם מהסתבכות עם המאפיה, ועל הדרך לומדים להכיר אחד את השנייה, להכיר את עצמם ואת כוחה של חברות. או משהו כזה.

עם פרקים ארוכים ממה שהתרגלנו (כ-50 דקות לפרק), "הוקאיי" הגיעה כדי לעשות קצת שמח לפני החג - כי מתברר שאין דבר שהולך טוב יותר עם אווירת הכריסמס המתקתקה מאשר קצת מכות לנשמה. בינתיים, נראה שמדובר בסדרה כיפית למדי: היילי סטיינפלד היא שיחוק אמיתי, ג'רמי רנר הוא למל"מ קלאסי - לא מועיל ולא מזיק - והעלילה זורמת ועובדת טוב, כמו שרק מארוול יודעים לספר סיפור. אין פה יציאה מטורפת או משהו שלא ראינו עדיין, אבל מההתרשמות עד כה מדובר בסדרה מתוקה וכיפית לחובבי הז'אנר ולמי שמתגעגע לסצנות לחימה כיפיות ומספקות. אם צריך לשים אותה על הציר הדמיוני שבין הסדרות האחרונות של מארוול, הייתי אומרת שהיא תופסת מקום נוח: היא פחות טובה מ"וונדה-ויז'ן" ומ"לוקי", אבל יותר מוצלחת מ"הפלקון וחייל החורף". וזו התחלה בכלל לא רעה.