למקרה ולא שמעתם, לג'סטין ביבר יש סדרת רשת חדשה ביוטיוב בשם "Justin Bieber: Seasons". אמנם לא מדובר בסדרה של ביבר עצמו אלא בסדרה תיעודית העוסקת בחייו, אבל הזמר הצעיר משתף איתה פעולה באופן הכי מלא שאפשר. הפרק החמישי שעלה השבוע, "The Dark Season", מכיל לא מעט וידויים וחשיפות מצידו הכוכב, שמופיע בסדרה לצד אשתו היילי ביבר, מנהלו סקוטר בראון ועוד רבים אחרים מהצוות שלו.

בפרק החדש, שעלה אתמול (ב') לשירות הפרימיום של יוטיוב, ביבר מספר על התמכרותו לסמים. במהלך הפרק ביבר מציין כי עישן את סיגריית המריחואנה הראשונה שלו בגיל 13, ומאז התמכר ואף המשיך לסמים קשים יותר: "שתיתי לין (שילוב של ספרייט, סוכריות וקודאין), לקחתי כדורים, עשיתי מולי (MDMA), פטריות, הכל. הייתי צעיר כמו כל האנשים בתעשייה ובעולם שמתנסים ועושים דברים נורמליים כשהם מתבגרים. אבל החוויה שלי הייתה מול המצלמות ברמה אחרת של חשיפה, היה לי הרבה כסף והרבה דברים".

כמו כן, ביבר מספר כי נכנס לגמילה רק לאחר שהרגיש שהוא גוסס. "צוות האבטחה היה מגיע לחדר שלי בלילה כדי לבדוק לי את הדופק. אנשים לא יודעים כמה חמור זה היה. זה היה מטורף ומפחיד. התעוררתי בבקרים וישר הייתי לוקח כדורים, מעשן ומתחיל את היום". אשתו היילי, אגב, טוענת שלא הייתה מעורבת בחיים הפרטיים הללו שלו "עד הוא החליט להיגמל".

ביבר מתייחס גם לשנים 2013-14 בהן חווה תקופה של ונדליזם ואלימות, שהובילו לשכרות ומעצרים. "התחלתי להעריך את הדברים הלא נכונים בתעשייה משום שהיו דברים שהתנופפו מולי. חשבתי שאם אשיג את זה או אעשה את זה, אהיה מאושר. אלה דברים שאני חושב שהרבה אנשים מבית טוב לומדים בגיל צעיר, אבל לא הגעתי מבית טוב, לא הייתה לי עקביות, נאמנות או יכולת לסמוך על אף אחד. ההורים שלי לא נתנו לי את הכלים להיות שחקן קבוצתי טוב", הוא מספר.

ביבר אף נפתח בנוגע למאבק שלו בדיכאון ובחרדה, ומספר כי הוא נוטל כדורים נגד דיכאון ומשתמש בתא חמצן שהוא נכנס אליו גם בבית וגם באולפן ההקלטות. בנוסף, ביבר מטופל על ידי מומחה לתסמונת מוחית, ואף אובחן בשנה שעברה במחלת ליים וכנשא של וירוס האפשטיין בר, אשר קשור למחלות כמו הרפס ומחלת הנשיקה. המצלמות אפילו מלוות את ביבר בעודו מקבל טיפול שגרתי של עירוי NAD, אנזים אשר מסוגל לעורר את רמות האנרגיה בגוף. "אני נחוש להחלים ולעשות את כל מה שאני צריך לעשות, בין אם זה נוח או לא, כי אני יודע שבסופו של דבר זה לא רק עבורי. אני רוצה להיות הבעל הטוב ביותר, האבא הטוב ביותר והחבר הטוב ביותר, וגם עבור כל המעריצים שנהנים מהמוזיקה שאני עושה. אני לא יכול לעשות את זה אם אני לא בריא, ולא הייתי בריא במשך תקופה ארוכה".