הפרומו לסדרה קרתגו שיגע את המדינה

צופי מונדיאל 2022 בכאן 11 כבר יודעים למה לצפות בכל הפסקת פרסומות - פרומו ל"קרתגו", סדרת הדרמה החדשה של תאגיד השידור הישראלי. אחרי שכבר זכו להצלחה עם דרמת מלחמה אחרת, "שעת נעילה", בתאגיד חברו לאחים ינץ ורשף לוי ולתומר שני עם מה שאמורה להיות סדרת הדגל הבאה שלהם. פרק הבכורה של "קרתגו" ישודר בכאן 11 ב-18 בדצמבר, שעות ספורות לאחר שידור גמר המונדיאל.


לא רק "קרתגו": הסדרות שעולות החודש ואסור לפספס


"קרתגו" מתוארת כמותחן היסטורי עם נגיעות של הומור שחור, המבוסס על אירועים אמיתיים ומספר את סיפורם של שוהי מחנה עצורים, שהקימו הבריטים באפריקה, בזמן מלחמת העולם השנייה. הסדרה, שצולמה בקולומביה, היא תוצר של שיתוף פעולה עם חברות הפקה בינלאומיות מארגנטינה, קולומביה וקפריסין - והיא נהנית מתקציב גבוה במיוחד, שבמסגרתו הוקמו סטים אמיתיים לכל לוקיישן ללא שימוש באפקטים ממוחשבים.

במוקד העלילה נמצא אליהו (אלייז'ה) לוי, שאותו מגלם השחקן אורי גוב ("פלמ"ח"). אלייז'ה הוא שחקן בתיאטרון המטאטא שמגיע לקרתגו לאחר שהוא מואשם בשיתוף פעולה עם הבריטים, על אף שאינו חבר באף ארגון פוליטי. עם הגעתו למחנה הוא מגלה שהמאהבת שלו נישאה למפקד הכלא, הלורד דיווידסון (השחקן הבריטי פיליפ גלניסטר, "בלגרביה") - קשר סודי שאם יתגלה יוביל למותם. בנוסף, באותו המחנה עצורים גם נאצים ועוד כמה אנשים שהכתר הבריטי לא מחבב במיוחד.

קרתגו סדרה חדשה (צילום: באדיבות כאן 11, יחסי ציבור)
"קרתגו" | צילום: באדיבות כאן 11, יחסי ציבור
קרתגו כאן 11 (צילום: באדיבות כאן 11, יחסי ציבור)
"קרתגו" | צילום: באדיבות כאן 11, יחסי ציבור

הסדרה "קרתגו" (צילום: באדיבות כאן 11, יחסי ציבור)
"קרתגו" | צילום: באדיבות כאן 11, יחסי ציבור

לפי יוצרי "קרתגו", "במחנה נוצר עולם עם חוקים משלו, של גברים שלא ידעו אם אי פעם הם יטעמו את טעמו של החופש, ומנסים לשרוד בכלא של פושעים אידאולוגיים, שאמונתם בצדקת דרכם, מובילה אותם לנקוט לעתים באלימות קיצונית שאינה מלווה בחרטה. הסדרה חוקרת את הקשר בין אידאולוגיה ואלימות ואת המחיר שאנשים נאלצים לשלם למען החירות שלהם. היא חוזרת אל עולם שבו גזענות היא דרך מחשבה מקובלת ובו הדמוקרטיה היא תחת מתקפה". 

האחים לוי כתבו את הסדרה אחרי שנחשפו לסיפור לראשונה דרך אביהם, לוחם אצ"ל שהיה עציר במחנה קרתגו בעצמו - ורשף, שחתום על הצלחות כמו "איים אבודים", "נחמה" ו"הבורר", אף משחק בסדרה. לצדו ולצד גוב וגלניסטר משחקים ב"קרתגו" גם יעקב זדה-דניאל, הנרי דויד, קרולינה יורשק, אוליבר בוכנר, שון מקגראת', אולג לוין ורבים אחרים.

מתי הסדרה קרתגו תהיה זמינה לצפיה?

שני פרקי הבכורה ישודרו ברצף ב-18 בדצמבר, בכאן 11 ובדיגיטל, והפרק השלישי יהיה זמין עוד באותו הערב באפליקציית כאן box החדשה של התאגיד.