משרד התובע המחוזי בלוס אנג'לס הודיע היום כי זנח באופן רשמי את הטיפול בתיק התביעה נגד השחקן קווין ספייסי בגין תקיפה מינית, זאת לאחר שהמתלונן נגדו בתיק מת בחודש שעבר. היו אמנם כאלה שסברו כי לספייסי היה קשר חשוד למותו, אך כעת מתברר כי המעסה מת לאחר מאבק במחלת הסרטן.

המעסה האנונימי טען כי ספייסי ניסה לנשק אותו בכוח והכריח אותו לאחוז במפשעתו בזמן טיפול שהתרחש במליבו באוקטובר 2016. הוא פנה למשרד השריף המחוזי בלוס אנג'לס, שהפנה את התיק לפרקליטות המדינה ביולי 2018.

הפרקליטות בוחנת מאז את התיק אך לא החליטה האם להמשיך בתביעה לכאן או לכאן. זאת כאמור עד חודש ספטמבר האחרון, בו נודע כי התובע והעד המרכזי בתיק מת, ומיד לאחר מכן הוחלט שלא להמשיך עם התביעה.
"במהלך החקירה הקורבן הלך לעולמו", נכתב בדו"ח הרשמי, "כך שההאשמות בגין התקיפה המינית אינן יכולות להיות מוכחות בבית המשפט ללא שיתוף הפעולה של הקורבן. לכן, התיק לא ימשיך הלאה".

זהו למעשה התיק הפלילי השלישי נגד ספייסי שנסגר: משרד התובע המחוזי סירב בעבר לתבוע את ספייסי בתיק אחר עקב חוק ההתיישנות, ואילו בחודש יולי האחרון נסגר תיק אחר נגד ספייסי, לאחר שהקורבן והעד המרכזי סירב לשתף פעולה עם התביעה, ובחר להפעיל את התיקון החמישי לחוקה ולשתוק במהלך שימוע ראיות. כך שספייסי, נכון לעכשיו, הוא אדם חופשי ללא צרות עם החוק.