לא צריך להיות בעל מוח קרימינלי או צופה מושבע של בית הקלפים כדי להתחיל לשאול שאלות בעקבות מותו המסתורי של אחד העדים במשפט נגד קווין ספייסי. למעשה, כל מי שמוחו בראשו סביר להניח שתוהה - האם יכול להיות שיש לו קשר לזה? זה בדיוק מה שעושה כעת חבר הקונגרס לשעבר, טריי ראדל, שלא ממש רומז כלום אלא די אומר זאת בפה מלא.

ראדל, ששימש כחבר קונגרס מטעם מדינת פלורידה בין ינואר 2013 לינואר 2014, ואף היה עיתונאי בעצמו, ציין בפני התקשורת שלוש מילים בלבד - "פרנק אנדרווד חזר" - שהמשמעות שלהן היא שספייסי לא רק קשור איכשהוא למוות של העד נגדו אלא ארגן אותו בעצמו, כשם שנהגה לעשות דמותו בבית הקלפים. כזכור, בסדרה דמותו של ספייסי נפטרה מכל אויב פוליטי או עיתונאי שאיים עליה באמצעות רצח שנראה כמו תאונה או התאבדות, בין היתר מכאלה שאיימו לחשוף את זהותה כביסקסואל. ראדל עצמו, אגב, התפטר מהקונגרס לאחר שהורשע בקניית קוקאין.

אתמול, נודע לבית המשפט בו מתנהל התיק נגד ספייסי כי מעסה אנונימי, שהיה אמור לעלות לדוכן העדים ולספר על תקיפה מינית שחווה מצד השחקן, נמצא מת. המעסה טען כי ספייסי הכריח אותו לחפון את מפשעתו פעמיים במהלך מסאז' שהעניק לו לפני כשנתיים בבית פרטי במאליבו. עורכי דינו הגישו בקשה לשמור על זהותו בסוד -"כחשש לביטחונו האישי".

אלא שהידיעה הגיעה לבית המשפט דרך מסמך משפטי שהגישו עורכי הדין של ספייסי, בו הצהירו לבית המשפט שהעותר למעשה הלך לעולמו. עורך דינו של המעסה הסביר כי היה זה הוא שלמעשה הודיע לצוות ההגנה של ספייסי על מותו של מרשו – "ביקשנו מהם לאפשר למשפחה זמן נוסף להתגבר על האבל שלהם ולהתחיל לסדר את ענייניו לפני שהגשנו הודעת פטירה לבית המשפט, אבל ספייסי התעלם מהבקשה שלנו לחמלה והגיש את ההודעה אתמול ללא הסכמתנו". מה שעוד מחשיד הוא שתביעתו של המעסה הייתה התיק המשפטי הרציני ביותר כלפי ספייסי לאחר שמתלונן נוסף - מלצר בגיל הנעורים בננטקט - חזר בו ברגע האחרון והחליט לבטל את התביעה.