כמעט חודש עבר מאז שעלתה לנטפליקס הסדרה הדוקומנטרית "The Goop Lab עם גווינת' פאלטרו", והעניין בה כלפיה עדיין לא נרגע. ביקורות רבות, אשימו את הסדרה, שעוסקת בהמלצות בריאות ולייף סטייל מבית האתר הפופולרי של פאלטרו, בכך שהיא מקדמת ומעודדת טיפולים ותרפיות שאין מאחוריהן שום גב מדעי. חלק מהביקורות אף האשימו את פאלטרו עצמה בכך שהיא מרמה את הציבור ומשתמשת במעמד הסלבריטאי שלה כדי למכור לו שיטות שפשוט לא עובדות.

מה יש לפאלטרו להגיד על כל זה? "הסוג הזה של התקשורת, הרבה ממנו גוסס", אמרה לאחרונה בראיון למגזין "וראייטי". "המודל העסקי שלהם כושל, אז הם פונים לתכנים צהובים כדי לקבל קליקים. וזה עובד כשהם כותבים עלי, כנראה, כי הם ממשיכים לעשות את זה. הייתי מקבלת את הביקורת, אם זה היה משהו שהייתי יכולה ללמוד ממנו". כמי שמתפרנסים בין השאר מכתיבה על פאלטרו נגיד שיש לה פה נקודה, ובכל זאת.

"אני בחיים לא אבין את רמת המשיכה וההשלכה (שלהם)", המשיכה, "אבל אנחנו לא רוצים לא לשנות את הדיון רק בשביל לרַצות את כולם. מה שאנחנו עושים, אנחנו עושים מתוך יושרה מוחלטת, ואנחנו אוהבים את מה שאנחנו עושים. זה לא משנה אפילו שיש אנשים שמנסים למשוך תשומת לב בכך שהם כותבים עלינו".

"The Goop Lab עם גווינת' פאלטרו", כאמור, היא סדרה דוקומנטרית בת 6 פרקים, במהלכה חוקר צוות התוכנית טיפולים שונים בכל פרק, המבוססים על נושאים כמו טיפולי קור, ריפוי אנרגטי או מדיומים, ואז מנסה אותם בעצמו. במהלך הפרקים השונים, למשל, אנשים קפצו לתוך אגם קר, ניסו לפתח כוחות על טבעיים, פצחו בדיאטות המבוססות על תזונות מסוימות, עברו טיפולי פנים הכוללים שתלים כירורגיים ועוד. כמו כן, חלק מהמומחים והנסיינים שמרואיינים בפרקים הם, ברובם, חברים קרובים של פאלטרו עצמה - מי שלא ראה את השחקנית והרקדנית ג'וליאן האף עוברת טיפול אנרגטי שמבוסס על רייקי, לא ראה יופי מימיו - כך שלא קשה להבין מדוע לאנשים בקהילת המדע והרפואה יש סייגים.

וזו לא הפעם הראשונה בה תאגיד Goop - שחולש גם על חנות מקוונת מצליחה, מגזין ופודקאסט - נתקל בבעיות: בשנת 2018 נתבעה פאלטרו על כך שמכרה לאנשים ביצי ירקן (ג'ייד) לחיזוק השרירים בוואגינה בתואנת שווא, והוכרחה לשלם 145 אלף דולר כפיצויים.