הסדרה "אלים אמריקאים" שוב נמצאת במרכזה של שערורייה, אשר שוב קשורה לפיטורים של אחד מחברי הקאסט הקבועים שלה: הקומיקאי אורלנדו ג'ונס, שגילם את דמותו של מיסטר ננסי, חשף בתחילת השבוע כי פוטר ממנה במפתיע. ג'ונס לא הוזמן, לטענתו, להשתתף בצילומי העונה השלישית והחדשה של הסדרה (שזמינה בארץ למנויי אמזון פריים), ואף טען כי הפיטורים היו על רקע גזעני.

"אני לא הולך לנקוב בשמות אבל השואוראנר של העונה השלישית של הסדרה נולד בקונטיקט והתחנך בייל", אמר ג'ונס בפוסט מצולם שפרסם בטוויטר, "כך שהוא מאוד חכם והוא חושב שהגישה הכועסת והתכל'סית של מיסטר ננסי שמזיזה דברים שולחת מסר לא נכון עבור אמריקה השחורה. הגבר הלבן הזה יושב בכיסא שלו ומחליט החלטות, ואני בטוח שיש לו הרבה חברים טובים שחורים שייעצו לו ואמרו לו שאם הוא לא ייפטר מהאל הכועס מיסטר ננסי, הוא יוביל להתקוממות בנוסח דנמרק ואסי במדינה. זאת אומרת, מה זה עוד יכול להיות?".

צופי הסדרה יודעים בוודאי שמיסטר ננסי הוא אל אפריקאי ש"יובא" לארצות הברית בעזרת אגדות שסיפרו עבדים אפריקאים לפני מאות שנים. ב"אלים אמריקאים" הוא נחשב לאל ישן, ולוקח חלק עדיף במאבקם של האלים הוותיקים באלים חדשים יותר, כמו טכנולוגיה וכלי נשק.

בציוץ נוסף קשר ג'ונס בין פיטוריו לבין חברת פרימנטל מדיה, אשר מפיקה את הסדרה וגם את התוכנית "גוט טאנלט אמריקה" שידעה בעצמה לא מעט שערוריות לאחרונה. "תיקון: פוטרתי ב-19 בספטמבר 2019. בדיוק כמו שגבריאל יוניון, מל בי, ניק קאנון והיידי קלום אמרו, פרימנטל היא סיוט. הם מתייחסים אליך כמו אל אזרח סוג ב' רק משום שאתה עושה את העבודה שלך בצורה טובה. המשך יבוא", וחתם בתגית #AngryGetsShitDone, כעס מזרז עניינים, בתרגום נקי יחסית. יוניון עצמה, אגב, צייצה מחדש את הסרטון של ג'ונס והוסיפה: "בוא נדבר, חבר. #StrongerTogether".


פרימנטל, מצדה, טענה כי ההחלטה לא לכלול את ג'ונס בצילומי העונה החדשה הייתה יצירתית בלבד: "העלילות של 'אלים אמריקאים' תמיד משתנות ומפתחות כדי לשקף את המיתולוגיה של חומר המקור", מסר דובר מטעם החברה. "החוזה של מר ג'ונס לא הוארך בגלל שמיסטר ננסי, כמו גם דמויות נוספות, לא מככבות בחלק הנוכחי של הספרי שאנחנו מתמקדים בו בעונה השלישית. כמה וכמה דמויות חדשות, שעל חלקן כבר הודענו, ייכנסו לעולמו של שאדו מון ויתרמו למורשת של הסדרה כאחת הסדרות המגוונות ביותר בטלוויזיה".

יחד עם זאת, טוענים מעריצים וצופים אדוקים, הטענה לגבי היצמדות לחומר המקור - הסדרה מבוססת על ספר הפנטזיה המצליח של ניל גיימן - היא די מגוחכת, כיוון ששתי העונות שכבר הופקו לסדרה בהחלט סטו הרחק מהספר המקורי, ואימצו לעצמן טון די שונה. כמו כן, מקורות על הסט מסרו כי בין ג'ונס ובין השואוראנר, צ'ארלס אגלי, אכן נתגלו מחלוקות די קולניות הן לפני ומאחורי הקלעים, שכן ג'ונס שימש גם ככותב וכמפיק בסדרה.

מיסטר ננסי אף נחשב לדמות החביבה על הצופים בזכות אופיו הפתייני והסטייל המשובח שהעניקו לו בסדרה. העובדה ששרד את שתי העונות נבעה, בין השאר בזכות אהבת המעריצים, וג'ונס נחשב לאחד מעמודי התווך הבודדים שלה. חברי קאסט נוספים ב"אלים אמריקאים", בהם ג'יליאן אנדרסון ("תיקים באפלה"), קריסטין צ'נווית'  ("Glee") ופבלו שרייבר ("כתום זה השחור החדש") עזבו/פוטרו אף הם במהלך שתי עונותיה של הסדרה וזאת לצד חילופים של מפיקים ותסריטאים ראשיים, שהוחלפו עקב עימותים עם הרשת המשדרת Starz וחברת ההפקה.