בשבוע שעבר דיווח עיתון וריאיטי כי שתי שופטות בעונה הנוכחית של "גוט טאלנט אמריקה" – השחקנית גבריאל יוניון והרקדנית והזמרת ג'וליאן האף – עזבו במפתיע את פאנל השיפוט של תוכנית הריאליטי, אליו הצטרפו בתחילת העונה במקומן של מלני בראון (מהספייס גירלז) והיידי קלום. זאת לעומת העובדה שכל שאר השופטים בפאנל כן צפויים לחזור. כעת מתברר שהסיפור מאחורי עזיבתן הוא הרבה יותר מאשר חילופי שופטים שגרתיים.

מקורות בתוך הפקת התוכנית מסרו כי גם יוניון וגם האף קיבלו המון ביקורות מהמפיקים שהיו קשורות להופעתן החיצונית. האף קיבלה הערות על השיער שלה, המלתחה והאיפור, מה השפיע על המורל שלה והוביל ליצירת מתחים. היא, אגב, הכחישה זאת בהצהרה רשמית. יוניון, לעומתה, קיבלה הערה הרבה יותר ספציפית - התסרוקות שלה פשוט היו "שחורות מדי" עבור הקהל, כך טענו המפיקים לפחות שש פעמים במהלך העונה, לפי גורמים בהפקה שביקשו להישאר בעילום שם. בכיר ברשת NBC הגיב לטענות הללו וטען כי ההערה היחידה שקיבלו יוניון והאף היו קשורות להמשכיות של התסרוקות שלהן.

View this post on Instagram

A post shared by Julianne Hough (@juleshough) on

תקרית אחרת התרחשה בחודש אפריל, כאשר הופיע בתוכנית ג'יי לנו בתור שופט אורח, ולפי הדיווחים התלוצץ במהלך הצילומים על ציור של סיימון קאוול, יוצר התוכנית והשופט הראשי בה, בו מוקף קאוול בכלבים שלו. לנו אמר שהכלבים נראים כמו משהו שאפשר למצוא בתפריט של מסעדה קוריאנית, ומתברר שעובדים רבים בצוות התוכנית מצאו את הבדיחה כפוגענית וגזענית, במיוחד האסייתים שביניהם, שהתנגדו להנצחה של הסטראוטיפ של אסייתים כאוכלי כלבים. יוניון ביקשה מהמפיקים לדווח על התקרית למחלקת משאבי האנוש של רשת NBC וניהלה עמם ויכוחים רבים, אך זה מעולם לא קרה.

מקורות אף מספרים על תקרית אחרת שהתרחשה במהלך צילום תוכניות האודישנים, כאשר יוניון ועובדים אחרים הביעו חששות עקב מתמודד לבן שהפגין חוסר רגישות כלפי הקהילה האפרו-אמריקאית: המתמודד הופיע בבגדים גדולים ורחבים, אותם החליף באופן תכוף, ואף חיקה מספר זמרים, ביניהם ביונסה - כשלצורך כך הוא צבע את ידיו בשחור. יוניון דרשה להסיר לאלתר את המתמודד מרשימת הנבחנים, אך המפיקים סירבו והגיבו בתגובה השגרתית של "נוריד את זה בעריכה". יוניון התעקשה וטענה שהקהל החי שמשתתף בהקלטות לא צריך להיחשף לחוסר הרגישות הזה, אך המפיקים העלו אותו לבמה. בסופו של דבר הקטע אכן לא שודר בתוכנית.

View this post on Instagram

A post shared by Julianne Hough (@juleshough) on

בנוסף, מקורות טוענים כי סיימון קאוול עצמו, השליט הבלתי מעורער של התוכנית, התייחס ליוניון כ"בעייתית" לאחר שהתלוננה על כך שהוא נוהג לעשן בתוך משרדי ההפקה, והעשן חדר לחדר ההלבשה שלה. יוניון, שהיא אלרגית לעשן סיגריות, התבשרה שוב ושוב שאף אחד לא יכול למנוע מקאוול לעשן במשרדים, אפילו לא כבאים, פקחי בטיחות ובכירים ברשת NBC. כמו כן דווח כי חודשיים לאחר שהצטרפה לתוכנית, נקראה יוניון למשרדו של קאוול לשיחת נזיפה, בה הורה לה להעביר דרכו כל בעיות שיש לה בהפקה, ולא לפנות ישירות לרשת NBC. בעקבות הידיעות על עזיבתן של השתיים, מספר כתבים דיווחו כי יוניון למעשה פוטרה רק משום שהיא התערבה בסיטואציות "בעייתיות".

באופן כללי, טוענים עובדים בצוות התוכנית, האווירה מאחורי הקלעים תמיד הייתה רעילה במיוחד: בשנת 2017 התפטר במפתיע הקומיקאי ניק קאנון, שהנחה את התוכנית במשך שבע עונות, באמצעות פוסט בפייסבוק שמגנה את הסדרה. בספיישל סטנדאפ שצילם עבור רשת שואוטיים התבדח קאנון על התדמית הנקייה של "אמריקה גוט טאלנט", וטען כי נאסר עליו לומר את מילת ה-N כדי לא למשוך יותר מדי קהל שחור. לדבריו, בכירים ב-NBC ניסו להתנקם בו לאחר שראו את הספיישל – "וזו לא הפעם הראשונה בה בכירים בהפקה ניסו 'להעמיד אותי במקומי' עקב התנהגות פרועה".