במהלך ארבע עונותיה הראשונות של הדרמה הידועה של נטפליקס, "הכתר", התוכנית הספיקה לצבור קהל רחב ברחבי העולם שעוקב באדיקות אחרי חיי משפחת המלוכה. בין אם מדובר באלו שהיו שם גם כשהדברים קרו במציאות, ובין אם אלה בני הדור הצעיר שלא התוודעו לדרמות של משפחת המלוכה עד כה - הסדרה ביססה לעצמה מעמד של להיט בלתי מעורער. העונה הרביעית, שעלתה בחודש האחרון לענקית הסטרימינג, הצליחה ליצור הייפ גדול מאי פעם, בין השאר בגלל תיאור סיפורה הרגיש והטרגי של הנסיכה דיאנה. עכשיו, כשהעונה כבר כנראה מאחוריכם, הגיע הזמן להבין מה עומד לקרות בעונה הבאה.

מתי העונה תגיע?

נכון לעכשיו, ובתקווה שהקורונה לא תעמוד בדרכה של הסדרה, "הכתר" אמורה להתחיל את צילומי העונה החמישית ביוני 2021. בדיווח שפורסם ביולי 2020, צוין כי בין עליית העונה הרביעית לחמישית תילקח הפסקה של שנתיים - ללא כל קשר למגפה, אלא מתוך שאיפה לחלק את כמות הסיפורים לשתי עונות נפרדות ולספק מרווח מספיק ביניהן, ותוך כדי להכין את צוות השחקנים החדש של העונה החמישית למה שמחכה להם. אם כבר עשיתם את החשבון הפשוט בראש, אז אתם כבר יודעים מתי העונה החמישית צפויה לעלות למסך - בשנת 2022. בהתבסס על כך שהעונה הרביעית הגיעה לנטפליקס בנובמבר האחרון, העונה החמישית גם היא ככל הנראה תגיע באותה תקופה של השנה, שנתיים מהיום - אך אין עדיין תאריך רשמי ונעול.

מי יככבו בעונה?

כידוע, הפקת "הכתר" מחליפה את קאסט השחקנים שלה מדי שתי עונות - על מנת שגיל השחקנים יהיה קרוב לגיל הדמויות - מה שאומר שבעונה החמישית נאלץ להיפרד מכל הכוכבים ולהתרגל לקאסט חדש לחלוטין. אז אמנם כבר נחמד לנו לראות את הטיית הראש המבוישת של אמה קורין בדמותה של דיאנה ואת המבטים החודרים של אוליביה קולמן כאליזבת' המלכה, אבל תסמכו עלינו - גם הליהוקים לעונה החדשה מתוכננים להיות מרגשים לא פחות. 

קורין, שהשתתפה בסדרה במשך עונה אחת בלבד, תוחלף על ידי אליזבת' דביקי ("גטסבי הגדול") בתפקיד הנסיכה דיאנה, באחת התקופות המורכבות ביותר של חייה. את קולמן תחליף לא אחרת מאשר אימלדה סטונטון ("הארי פוטר", "אחוזת דאונטון"), שתהיה השחקנית השלישית והאחרונה שתגלם את אליזבת' בסדרה המצליחה, ובעצם תיכנס לנעלי המלכה בשלב יותר מאוחר של חייה; לפי השמועות, את ג'וש אוקונור, שמגלם בעונה הרביעית את הנסיך צ'ארלס, יחליף השחקן דומיניק ווסט ("הרומן", "הסמויה"), כשהוא מתמרן בין הנישואים עם דיאנה ליחסים עם קמילה ומתנהל בתוך אחת התקופות הטרגיות ביותר שידעה המשפחה - אך הדיווח לא זכה לאישור רשמי; אחרי הלנה בונהם קרטר, את הנסיכה מרגרט תגלם לסלי מנוויל ("חוטים נסתרים"); וג'ונתן פרייס ("משחקי הכס") יכנס לנעליו של הנסיך פיליפ, במקום טוביאס מנזיס.

אליזבת' דביקי, 2019 (צילום: Elisabetta A. Villa/WireImage via GettyImages)
תחליף את אמה קורין. אליזבת' דביקי | צילום: Elisabetta A. Villa/WireImage via GettyImages

מה עומד לקרות בה?

צופי "הכתר" יודעים שכל עונה של הסדרה בוחנת עשר שנים מתוך חייהם של בני משפחת המלוכה, כאשר עונתה הראשונה נפתחה בשנת 1947 עם נישואיהם של המלכה אליזבת' והנסיך פיליפ. סביר להניח שגם עונתה החמישית של הסדרה תמשיך עם אותו הפורמט - ועל כן היא ככל הנראה תעסוק בשנות התשעים. אותה תקופה נחשבת לאחת הסוערות ביותר בהיסטוריה המלכותית, ובמהלכה נישואיהם של צ'ארלס ודיאנה התפוררו אט אט, עם התעצמותו של הרומן בין הנסיך לבין קמילה פרקר בולס שגרם לדיאנה למצוקה נפשית בלתי נתפסת. כידוע, באותו עשור הממלכה ספגה את האסון הכי כבד שלה: מותה של הנסיכה בתאונת דרכים טרגית ב-1997, מוות שזעזע את העולם בזמנו - אם כי כרגע לא ברור עד כמה עונתה החמישית של "הכתר" תעסוק במוות המדובר. כרגע, אליזבת' דביקי צפויה לגלם את דיאנה בעונות החמישית והשישית של הסדרה, כך שסביר מאוד שהעיסוק במותה של דיאנה יתרחש רק בעונה האחרונה. 

ומה לגבי עונה שישית?

בתחילת שנת 2020, נראה היה כי העונה החמישית תהיה עונתה האחרונה של הדרמה המלכותית, אך ביולי האחרון הודיעה נטפליקס בטוויטר כי הסדרה תישאר עם התוכנית המקורית - שש עונות. המשמעות היא שבדיוק כמו בפורמט המוכר של התוכנית, אנו נראה את צוות השחקנים מהעונה החמישית עד שנת 2023. בזמן אותה הכרזה, פיטר מורגן, יוצר הסדרה, הסביר כי למרות שהוא חושב שהיה ניתן לסכם את הסיפור בעונה החמישית, זה עשוי להיות מאוד מאתגר לכסות את כל האירועים בעונה אחת - ולכן הוחלט לצאת לעונה שישית. לאחרונה גם דווח כי נטפליקס שוקלת להאריך את הסדרה מעבר למתוכנן, כך שתעסוק גם בדרמות העדכניות יותר של משפחת המלוכה, דוגמת חייהם של הארי ומייגן.