"האשמה דוחה": בריאיון לרשת סקי ניוז הבריטית הבוקר (חמישי), נשאל אילון לוי, דובר ממשלת ישראל באנגלית, שאלה מקוממת. המגישה, קיי ברלי, שאלה האם העובדה שישראל מוכנה לשחרר 150 אסירים פלסטינים תמורת 50 חטופים ישראלים מרמזת על כך שישראל חושבת שחיי פלסטינים שווים פחות.

"דיברתי עם אחד מהאנשים שמקורבים למשא ומתן על החטופים והוא השווה בין 50 השבויים שלחמאס יש בשבי והוא מבטיח לשחרר ל-150 האסירים מנגד שישראל אמרה שתשחרר", אמרה המגישה ואז שאלה: "הוא עשה השוואה בין המספרים. האם ישראל לא חושבת שחיים של פלסטינים שווי ערך לחיים של ישראלים?".

לוי נותר המום מהשאלה אך הגיב: "זו האשמה מדהימה. אם יכולנו לשחרר אסיר אחד על כל חטוף, כמובן שהיינו עושים את זה. אנחנו פועלים בנסיבות איומות. אנחנו לא בחרנו לשחרר את האסירים האלה שיש להם דם על הידיים. אנחנו מדברים על אנשים שהואשמו בתקיפות ביריות ודקירות. זה מקומם שרומזים שהעובדה שאנחנו מוכנים לשחרר אסירים שמואשמים בטרור בשביל להחזיר את הילדים שלנו מרמזת על כך שלא אכפת לנו מחיים של פלסטינים. זו האשמה דוחה".

מתחילת המלחמה נשמעות טענות קשות נגד כלי התקשורת הגדולים בבריטניה, על כך שהם מסקרים באופן מוטה נגד ישראל את האירועים. רק בשבוע שעבר ב-BBC סילפו את הודעת דובר צה"ל, שהסביר שהצבא נכנס עם צוותים רפואיים ודוברי ערבית לבית החולים שיפא, וטענו שישראל "תוקפת צוותים רפואיים ודוברי ערבית שהפכו למטרה". מספר שעות לאחר מכן פרסמו התנצלו בשידור ואמרו: "אנחנו מתנצלים על הטעות שהיא הרבה מתחת לסטנדרטים העיתונאיים שלנו".