עורכי דין המייצגים את אולה קרבצ'נקו, שנחקרה בפרשת רצח תאיר ראדה ונוקתה מכל חשד, שלחו היום (חמישי) מכתב ליו"ר המועצה לשידורי כבלים ולוויין, בו הם דורשים להסיר את הפרק הרביעי של הסדרה "צל של אמת" מהאוויר. הפרק זמין לצפייה בפלטפורמת ה-VOD של HOT וגם בנטפליקס. 

עורכי הדין אמיר טיטונוביץ ואפרת אזולאי כתבו במכתב כי "בפרק מרשתנו הוצגה כרוצחת סדרתית וסדיסטית, שלמעשה אף רצחה את תאיר ראדה ז"ל. הפרק הסב למרשתנו נזקים כבדים עד כדי הרס חייה ממש, והוא ממשיך להסב לה נזקים כבדים, חלקם בלתי ניתנים לתיקון". לדבריהם, "הוראה 9א(ב) לכללי השידור אוסרת על בעל זכיון לכלול בשידור דרמה תיעודית קטעים שיש בהם כדי לפגוע בשמם הטוב של בני אדם, או כדי להסית נגדם, אלא אם כן הוכח כי הקטעים מבוססים על עובדות אמיתיות וכי יש בהם עניין לציבור... לא יכול להיות חולק על כך שהפרק הרביעי מכיל קטעים רבים עד מאוד אשר פוגעים בשמה הטוב של מרשתנו".

בנוסף, טיטונוביץ ואזולאי מסרו כי "שיגורו של המכתב הוא רק צעד אחד מתוך סדרת צעדים, שבדעתה של גב' קרבצ'נקו לנקוט, במהרה, על-מנת להקטין את הנזקים הכבדים, שנגרמו ושממשיכים להיגרם לה, כתוצאה מ'משפט השדה' שנערך לה, בין היתר, על-ידי יוצרי הסדרה דלעיל, ועל-מנת לעמוד על שמה ועל כבודה".

לפני כחודש פרסם הפורום הדוקומנטרי בישראל, שבו חברים יוצרי סרטים תיעודיים, דרישה מ-HOT8 לפרסם בפתיחת הפרק הרביעי הבהרה שלפיה אולה קרבצ'נקו אינה חשודה ברצח. בפוסט שפרסם אז הפורום נכתב: "אנו חושבים שיש לשקול מחדש את האופן בו הפרק האחרון בסדרה מונגש לציבור ו/או ניתן בהקשר הנכון, באופן שלא יפגע בחופש היצירה ועם זאת יתקן את הניתן לתיקון. אין הצדקה להמשיך ולהציג את קרבצ'נקו באופן בו היא מוצגת בפרק ובסדרה". ב-HOT אמרו אז כי יוצרי "צל של אמת" עובדים על פרק חמישי, "בו יוצגו ההתפתחויות האחרונות בפרשה ומזמינים את הצופים וחברי הפורום לצפות בו". 

תגובת המועצה לשידורי כבלים ולוויין: "המכתב התקבל במועצה ותוכנו יבדקו בהקדם".