התיק נגד אולה קרבצ'נקו נסגר מחוסר אשמה, אולם מי שיצפה בסדרה "צל של אמת" ב-HOT, עדיין עשוי לקבל את הרושם שיש ראיות שהופכות אותה לחשודה ברצח תאיר ראדה. ארבעת פרקי הסדרה הדוקומנטרית עדיין זמינים לצפייה בפלטפורמות של HOT, ובפרק האחרון, שעוסק בדמותה של קרבצ'נקו (שמכונה בו א"ק), טוען בן זוגה לשעבר כי ייתכן שהיא הרוצחת. כעת, הפורום הדוקומנטרי בישראל, שבו חברים יוצרי סרטים תיעודיים, הוציא הודעה הקוראת ל-HOT8 לפרסם בפתיחת הפרק הבהרה שלפיה אולה קרבצ'נקו אינה חשודה ברצח. 

"לאור האירועים האחרונים, ובהם סגירת תיק החקירה נגד אולה על ידי פרקליטות המדינה, הנהלת הפורום בוחרת להשמיע שוב קול ברור בעניין: אל לנו כיוצרים ויוצרות לשמש, חס וחלילה, במה שבה ניתן לפגוע באחרים ואחרות, בוודאי כאלה השייכים לציבורים מוחלשים בישראל", נכתב בפוסט של הפורום בפייסבוק, "אל לנו לשכוח שהכוח לייצג את המציאות יכול גם להשפיע עליה בחזרה, לעתים לרעה, לעתים באופן אנוש. אנו חושבים שיש לשקול מחדש את האופן בו הפרק האחרון בסדרה מונגש לציבור ו/או ניתן בהקשר הנכון, באופן שלא יפגע בחופש היצירה ועם זאת יתקן את הניתן לתיקון. בפרט, לאור המצב הנוכחי, לדעתנו ראוי להוסיף הבהרה בראשית הפרק לגבי השינוי במעמדה של אולה. אין הצדקה להמשיך ולהציג אותה באופן בו היא מוצגת בפרק ובסדרה".

למרות הקריאה הפומבית של הפורום, יוצרים מתחום הקולנוע אמרו ל-mako כי הם חוששים להיות מזוהים עם המאבק משום שהם תלויים ב-HOT8 למימון פרויקטים. אחד מחברי הפורום אמר כי "כל היוצרים מגייסים כספים, אף אחד לא ידבר בפנים גלויות. תשים לב, אין לייקים בפוסט שפורסם, אין התבטאויות כלפיי חוץ. כולם שותקים. יש פה מישהי שנפגעה מאוד ואף אחד לא מטהר את שמה". גורם אחר אמר גם הוא שזו הסיבה שהפוסט עלה בפייסבוק של הפורום ולא כקריאה שעליה חתומים יוצרים: "חברי הפורום ביקשו להביע עמדה, ועשו זאת בפוסט. יש פה פגיעה באמון בין היוצרים ל-HOT במובן מסוים".

זו אינה הפעם הראשונה שבה "צל של אמת" - הסדרה שיצרו ארי פינס, יותם גנדלמן ומיקה תימור ב-2016 - מעוררת יצרים ומחלוקות בקהילה הדוקומנטרית. טענות כי הסדרה הציגה את קרבצ'נקו בצורה לא הוגנת נשמעו גם בעבר, והגיעו לשיאן במרץ השנה, כאשר סרטו של עידו הר "צל כבד", המגולל את מה שעבר על קרבצ'נקו מאז צאת הסדרה, שודר בכאן 11. הר התגייס למאבקה של קרבצ'נקו להגנה על חפותה, גם בעשיית הסרט, גם בקמפיין מימון המונים להגנתה המשפטית וגם ברשתות החברתיות. לדבריו, קרבצ'נקו "היא הקורבן: של אלימות מינית, פיזית ונפשית לאורך כל חייה, של מערכת יחסים מתעללת, ולבסוף של שקרים בתקשורת, שיימינג שקרי מול מדינה שלמה, התנכלויות אלימות ברשתות החברתיות ואיומים על חייה שהובילו אותה לברוח מהארץ". 

מ-HOT8 נמסר: "מעולם לא הגיעה פנייה כזו ליוצרים או לערוץ אלא הודעה על פרסום הפוסט. צר לנו שהפורום חורג מסמכותו, מנסה לפגוע בחופש היצירה ומנהל את הדיון רק בתקשורת. בימים אלו אנו עובדים על הפרק החמישי בו יוצגו ההתפתחויות האחרונות בפרשה ומזמינים את הצופים וחברי הפורום לצפות בו".