נראה שונטוורת' מילר (49) עובר שנה שכולה בסימן ניכוס מחדש של הזהות שלו והשלמה איתה. בנובמבר האחרון, הודיע השחקן כי הוא לא ישוב לאף חידוש אפשרי של הסדרה בכיכובו, "נמלטים". הסיבה? מילר, שיצא מהארון מאז שהסדרה ירדה מהמסך, לא מוכן להמשיך ולגלם גברים סטרייטים. "הסיפורים שלהם כבר סופרו", הסביר בפוסט בחשבון האינטסגרם שלו, וזכה לתמיכה רחבה.

כעת, מילר לוקח בעלות על חלק נוסף שמרכיב את זהותו, ושוב עושה זאת בצורה אמיצה ובלתי מתנצלת: השחקן פרסם פוסט בחשבון האינטסגרם שלו ובו הוא חשף כי אובחן עם אוטיזם לפני שנה. "זה לא משהו שהייתי משנה אם יכולתי... להיות אוטיסט זה חלק בלתי נפרד ממי שאני. זה חלק בלתי נפרד מכל מה שהשגתי", כתב השחקן.

סימנים לאוטיזם בדרך כלל מתגלים כבר בגיל שנתיים או שלוש, אבל במקרה של מילר – האבחנה שלו הגיעה רק לקראת גיל חמישים. מילר הסביר כי "בסתיו הזה מלאה שנה מאז שקיבלתי את אבחנת האוטיזם הבלתי רשמית שלי, אבחנה שלפניה הגיע גם אבחון עצמי, ואחריה גם אבחנה רשמית. זה היה תהליך ארוך. אני גבר בגיל העמידה, לא ילד בן 5". השחקן גם ציין כי "גישה לאבחון היא פריבילגיה שרבים לא זוכים להנות ממנה". ובנוגע לאבחון שלו עצמו, הודה מילר כי "בואו רק נגיד שזה היה שוק, אבל לא הפתעה".

מילר הדגיש כי הוא אמנם חולק את החוויה שלו ולא מתבייש, אך הוא לא רוצה להיות הדובר של הקהילה כולה. "אני לא יודע מספיק על אוטיזם (ויש הרבה מה לדעת). כרגע, נראה שהעבודה שלי היא לפתח את ההבנה שלי. לבחון מחדש חמישה עשורים של חיים, להסתכל עליהם דרך עדשה חדשה". 

לדבריו, "אני לא רוצה להסתכן בלהיות קול חזק אך לא מודע. בעבר, אנשים לא נתנו לקהילה האוטיסטית לדבר, או דיברו בשבילם. אני לא רוצה לעשות נזק נוסף, רק להרים את היד ולהגיד – 'אני כאן, וכבר הייתי כאן קודם (רק בלי להבין את זה)'". בהמשך הפוסט, הפנה מילר את עוקביו לכמה אושיות רשת שמעלות את המודעות בנוגע ליחס החברתי לאוטיסטים. "היוצרים האלה מדברים על הנושאים הרלוונטיים האלה בצורה יותר מודעת ושוטפת ממני, והם גם לימדו אותי". 

View this post on Instagram

A post shared by Wentworth Miller (@wentworthmiller)