גל האיחודים, הריבוטים וההמשכים ששוטף את הטלוויזיה בשנים האחרונות מפיח לא מעט תקוות בקרב המעריצים, שמשוכנעים שאם "חברים" יכולה לחזור לערב אחד - כך גם הסדרה שהם הכי אוהבים. במקרה של צופי "נמלטים", לעומת זאת, אין טעם לפתח ציפיות, כי לפי כוכב הסדרה ונטוורת' מילר, שהעלה אמש פוסט בנושא, זה פשוט לא עומד לקרות. 

לפי מילר, יש לו גם הסבר ברור מאוד בנוגע לסיבה בגללה הוא לא עומד לחזור לדמותו של מייקל סקופילד: הוא כבר לא ישחק יותר דמויות של גברים סטרייטים. מילר יצא מהארון בשנת 2013, ארבע שנים לאחר סיום הסדרה המקורית בכיכובו, שבהמשך חזרה לעונה חמישית בשנת 2017. "אני מחוץ ל-PB (ראשי התיבות של 'נמלטים', ר.א), רשמית", כתב באינסטגרם, "לא בגלל הרעש הלבן ברשתות החברתיות (למרות שזה מיקד את העניין). אני פשוט לא רוצה לשחק דמויות סטרייטיות. הסיפורים שלהן כבר סופרו".

"אז, אין יותר מייקל", הוסיף מילר, "אם הייתם מעריצים של התכנית, וקיוויתם לעונות נוספות... אני מבין שזה מאכזב. אני מתנצל. אם אתם מוטרדים מזה שהתאהבתם בדמות מומצאת של גבר סטרייט, שגולמה על ידי גיי אמיתי... זה כבר עניין שלכם". הפוסט של מילר זכה בין היתר לתמיכה גם מצד כמה מהקולגות שלו, בהם השחקן דומיניק פרסל, שגילם את אחיו של מייקל, לינקולן, שכתב לו: "שמח שקיבלת החלטה למען הבריאות שלך והאמת שלך".  

מילר זכה לחיזוק גם מטעמה של שרה ויין קליס, מי ששיחקה את דמותה של שרה, מושא אהבתו של הגיבור. "עם הכרת תודה לכל העבודה שעשינו ביחד, ועם אהבה עמוקה, אני מכריזה על התמיכה שלי בבחירה הזאת", כתבה, "לכל המעריצים, תדעו את זה: הקאסט של 'נמלטים' הוא מרחב ידידותי לקווירים, אנחנו עומדים עם - ולצד - החברים והמשפחה שלנו בקהילת הלהטב"ק עם תמיכה מלאה בזכויות ובעבודה האומנותית שלהם. כל הזמן. תמיד". 

במהלך הפוסט שהעלה, מילר גם כי הוא מעוניין שעמודיו ברשתות החברתיות יהוו דוגמה עבור "הילדים הקווירים שמבקרים כאן", ויצא נגד אלה שמזלזלים בו. "אני לא דואג לעצמי", הסביר, "אני לא יכול להיות קורבן ל'בריונות' במרחב הזה. יש לי יותר מדי כוח. 'למחוק, לחסום, להשבית'. אבל אני לוקח ברצינות את האפשרות שילדים קווירים מבקרים כאן, אחרי שיצאו לאחרונה מהארון או חוקרים את הרעיון... אני לא רוצה שהם יחשפו לבולשיט".

View this post on Instagram

"This is my favorite IG account," someone wrote in response to a recent post. Thank you. I want you to know I saw that. I see the positive comments and DMs (a lot of them anyway). Affectionate. Supportive. Appreciated (by me). Obviously there are comments and DMs I appreciate less. Who are these people? On my page? What backwards-ass, Stone Age values country did they crawl out of? The U.S.? I won't be disappearing (too many cool things to repost). The ability to comment likely will. I'm not concerned for myself. I can't be "bullied" in this space. I have too much power. "Delete. Block. Deactivate." Etc. But I take seriously the possibility of queer kids visiting here, recently out of the closet or exploring the idea... I don't want them exposed to bullshit. On a related note... I'm out. Of PB. Officially. Not bec of static on social media (although that has centered the issue). I just don't want to play straight characters. Their stories have been told (and told). So. No more Michael. If you were a fan of the show, hoping for additional seasons... I understand this is disappointing. I'm sorry. If you're hot and bothered bec you fell in love with a fictional straight man played by a real gay one... That's your work. - W.M. ️‍

A post shared by @ wentworthmiller on

View this post on Instagram

yesterday @wentworthmiller announced he’s done playing michael scofield because as a gay man he wants to focus on playing gay characters. . with gratitude for all the work we did together, & with deep love, i’m voicing my support for that choice. . to all the fans, know this: the cast of prison break is a queer friendly space. we stand with - and among - our friends & family in the LGBTQ+ community with full throated support for their rights and artistic work. all the time. always. . and if that’s a problem for anyone, to quote a good man, “that’s your work.” . #pb #imwithwent #scofieldsticktogether

A post shared by Sarah Wayne Callies (@sarahwaynecallies) on