במהלך החודשים האחרונים, אלן דג'נרס מצאה את עצמה במרכזן של לא מעט סערות. עכשיו, בעקבות סרטון שהעלתה לכבוד יום הולדתה ה-90 של אמה, היא זוכה פעם נוספת לביקורות קשות, כולל האשמות ב"התעללות בקשישים". הסיבה: מתנת יום ההולדת שדג'נרס העניקה לאמא שלה, שלא בדיוק התלהבה ממנה.

בסרטון שהעלתה לרשתות החברתיות ביום ההולדת של אמה בטי, מוצגת דג'נרס כשהיא מעניקה לה תספורת ביתית (כזו שלא מעט אנשים בעולם נדרשו לבצע לעצמם בשבועות האחרונים). דג'נרס האם לא נראית מרוצה יותר במיוחד מכישורי הספרות של בתה, אך היא מסבירה לה כי "זה לא כזה קצר, זה רק מוריד לך את הקצוות, אני מבטיחה לך". הסרטון ממשיך, בטי שרה לעצמה שיר לכבוד יום ההולדת, ואנחנו נחשפים לתוצאה הסופית: שיער קצר באופן משמעותי.

View this post on Instagram

90th birthday present for my Mama.

A post shared by Ellen DeGeneres (@theellenshow) on

בסוף הסרטון, דג'נרס מלווה את אמה למראה בכדי שתוכל להתרשם מהתספורת, ושואלת אותה אם היא מרוצה. בטי ממהרת להבהיר שהתשובה לכך היא "לא, עוד לא", בתקווה שחפיפה תעזור, ומוסיפה "אה, באמת סיפרת אותי קצוץ". בטי אולי (ואולי לא) למדה להשלים עם התספורות שלה, אבל כמה מעוקביה של דג'נרס כבר הספיקו לבטא את הכעס שלהם על המנחה. 

"תספורת נוראית לאמא שלך", כתב אחד הגולשים, "היא נראתה נפלא לפני 'מתנת' יום ההולדת שלך. מקווה שהיא תוכל לעשות משהו עם מעט השיער שהשארת לה. לא מצחיק". גולשת נוספת כתבה "היא אפילו ביקשה ממנה לא לספר אותה קצר, אבל היא עשתה את זה. הכל בשביל הצחוק. איזו בריונית", ואחרת הוסיפה "אלן... מותק בבקשה. אל תספרי את השיער של אמא שלך. רק תתני לה חיבוקים ומחמאות". התגובות נגד דג'נרס המשיכו לזרום, כולל גולשת אחת שכתבה "איזה חטא, לא יכולת לקחת זוג מספריים ולתת לה תספורת נורמלית?" ואחרת שהוסיפה את ההאשטאג ElderAbuse# ("התעללות בקשישים").

מגיבים אחרים לסרטון של דג'נרס נתפסו דווקא לפרט אחר בו: הציור שמוצג ברקע, בין אם מדובר בחדר בביתה של דג'נרס הבת או של אמה. לפי רוב התגובות, הציור ברקע הוא של גבירת הצדק (מקבילתה של תמיס, אלת הצדק במיתולוגיה היוונית) כשהיא מדממת. בנוסף, הגולשים שמו לב גם לכיתוב בתחתית אותו ציור, כאשר על פי כמה מהם מדובר ב"++RIP Q", שלכאורה רומז לקיואנון, תיאוריית קונספירציה הנפוצה בשנים האחרונות.

בין אם אכן קיים קשר כלשהו בין דג'נרס לאותה קנוניה או לאנשים הדוגלים בהתעללות בקשישים, לא מדובר בסערה הראשונה סביב המנחה מהתקופה האחרונה. בחודש מרץ האחרון התפתח בטוויטר שרשור אשר כלל סיפורי זוועות אודות המנחה, ובאמצע חודש אפריל בדיחה אותה סיפרה בתכנית שלה, במסגרתה השוותה בין החיים בביתה לבין שהייה בכלא, גררה תגובות קשות מהגולשים שהזכירו לה כי היא גרה באחוזה. כמה ימים לאחר מכן, דיווחים מעבר לים חשפו תלונות מצד עובדיה של דג'נרס, על יחס מבזה במהלך הימים המורכבים של התפרצות הקורונה.