סיפור מותם של האחים התאומים ביל וג'ו סמית', שכיכבו בתוכנית הדוקו-ריאליטי הבריטית "החתונה הצוענית שלי", ממשיך להכות גלים. האחים נמצאו שניהם ללא רוח חיים ביער באזור מחוז קנט באנגליה, אחרי ששמו קץ לחייהם בצוותא, כחלק מברית התאבדות שכרתו זה עם זה. על פי השערת בני המשפחה, השניים בחרו להתאבד יחד בתלייה בעקבות התפרצות נוספת של מחלת הסרטן אצל ג'ו, וחוסר רצונו של ביל להמשיך בחייו בלי אחיו.

בני משפחתם של התאומים סמית' מסרו לתקשורת מספר תגובות לאורך הימים האחרונים, ברובן גילויים של צער ותדהמה. אולם בשיחה עם אתר הצהובון "סאן", נחשף פרט נוסף ומכמיר לב אודות ג'ו. לוסי ג'ונס, שהיתה בקשר זוגי של מספר שנים עם הגנן (למשפחת סמית' יש עסק לעיצוב גינות וצמחייה), מסרה שיוצא הריאליטי בן ה-32 היה גם אבא. "אני חושבת שזה עצוב מאוד-מאוד", אמרה ג'ונס והוסיפה רק "יש לנו בן. הוא בן 9". לג'ו יש גם ילדה, שנולדה לו ולאישה אחרת שזהותה לא נחשפה.

ברחבי הממלכה המאוחדת פורסמו מחוות כבוד ומילות פרידה מהאחים סמית'. פאדי דוהרטי, שהשתתף גם הוא ב"החתונה הצוענית שלי" ונהנה לאחר מכן גם מקריירה באור הזרקורים ואף זכה בעונת ה-VIP של "האח הגדול הבריטי, ספד להם בסרטון שפורסם בחשבון הפייסבוק שלו. "שני הבחורים היפים האלה, שאלוהים יברך את נשמותיהם. זאת טרגדיה איומה ונוראה", אמר דוהרטי. פיבי שרלין סמית', בת דודתם של התאומים, אמרה: "הם היו מושלמים, גידלו אותנו יחד כל חיינו... יותר כמו אחים ואחות. הם היו אהובים מאוד ונתגעגע אליהם כל כך".

מותם של התאומים סמית' הציף מחדש גם את סוגיית השילוב בחברה של קהילות הצוענים באנגליה. בתחילת 2019 פרסמה תנועת הנוודים - שמה המודרני של קהילת הצוענים באירופה, המורכבת בעצמה משבטים, משפחות וזרמים תרבותיים שונים - מחקר שזיהה כי צוענים, נוודים ובני רומה (Roma) מחרדה ומדיכאון בשיעורים גבוהים יותר מאלה של אוכלוסיות קבע.

 

מתמודדים עם מחשבות אובדניות? אל תהססו לפנות לעזרה

ער"ן - עזרה ראשונה נפשית במספר הטלפון 1201
ניתן לפנות גם במייל דרך עמוד האינטרנט
או במסרון (SMS) למספר 0768844400