אירוע עצוב וחריג פורסם בסוף השבוע בבריטניה: צמד כוכבי הריאליטי, האחים ביל וג'ו סמית מהתוכנית "החתונה הצוענית שלי", נמצאו תלויים ביער בעיירה סבנאוקס (Sevenoaks), לאחר שכל הנראה שמו קץ לחייהם במשותף. השניים התפרסמו בעונה השלישית של תוכנית הדוקו-ריאליטי ששודרה בצ'אנל 4 הבריטי, ועלתה גם בארץ בערוץ יס דוקו. הסדרה עקבה אחרי משפחות שונות של צוענים-איריים בעודן מתכוננות לחתונה של אחד מבניה או בנותיה, והמשיכה ללוות את חייהם של המשתתפים גם אחרי הנישואים.

על פי הרשויות הבריטיות, צמד האחים בני ה-32 נמצאו מתים בבוקר יום שבת האחרון על ידי דודם, ונכון לשלב זה נסיבות המוות של לא מוגדרות כחשודות. לפי הדיווחים, משפחתם של השניים הביעה את דאגתה בעבר בנוגע למצבם הנפשי, וזאת לאחר שאחד האחים, ג'ו, אובחן כחולה בסרטן. פיבי צ'ארלין סמית', בת דודתם של האחים, סיפרה כי ג'ו הודיעה למשפחתו לפני כחודשיים על כך שהוא "נקי" לאחר טיפולי כימותרפיה שעבר. כעת, המשפחה חוששת שמצבו הרפואי השתנה שלא בידיעתם. הם חוששים כי ג'ו החליט לשים קץ לחייו כדי לא להתמודד עם המחלה, וכי ביל לא רצה להמשיך לחיות בלי אחיו.

"שניהם נעלמו והטלפון של ג'ואי היה כבוי. אחרי זה מצאנו פתק", סיפרה בת הדודה לטלגרף הבריטי. "הם אמרו שהם רצו בכך, ושנמצא אותם ביער בו הם שיחקו עם המשפחה לפני שנים". קריסטינה דילייני, בת זוגו של ביל, תיארה את האחים כ"מושלמים, טהורים ואהובים" בפוסט שהעלתה לפייסבוק בעקבות מותם של השניים. דילייני פנתה בפוסט שכתבה לגיסה המנוח וכתבה "ניסיתי לומר לך (במהלך) שיחות הטלפון שלנו (...) רק תתן לזמן לרפא אותך. הלוואי והייתי יכולה לעשות יותר עבור שניכם".

במהלך הופתעם בתכנית הריאליטי, שנחשבה לאחת הנצפות ביותר בערוץ בו שודרה, ניהלו השניים דיונים אודות היתרונות והחסרונות שבחיי הנישואים. במהלך אחד הפרקים, ליוו המצלמות את השניים במהלך חופשה בטנריף. בשנים שמאז הצילומים, התמקדו האחים בעסק גינון אותו הקימו יחד. לפי המשפחה, רק לפני שבועיים העלו השניים סרטון לרשתות החברתיות בו נראו שרים ורוקדים לקראת חג המולד האחרון, ונראו בו שמחים.

 

מתמודדים עם מחשבות אובדניות? אל תהססו לפנות לעזרה

ער"ן - עזרה ראשונה נפשית במספר הטלפון 1201
ניתן לפנות גם במייל דרך עמוד האינטרנט
או במסרון (SMS) למספר 0768844400