עם עלייתה למסך לפני שנה וקצת, "אמילי בפריז" הפכה לאחד הלהיטים הגדולים ביותר של נטפליקס, אבל כזכור - היא גם ספגה לא מעט ביקורת: צופים רבים זעמו על האופן שבו הסדרה של דארן סטאר האמריקאי מתארת את הצרפתים, בטענה כי "אמילי בפריז" מרדדת את דמויותיהם לכדי סטריאוטיפ שטוח, מיושן ופוגעני. "אנחנו לומדים שהצרפתים 'כולם רעים'", כתב המבקר של האתר Premiere, "שהם עצלנים ולא מגיעים למשרד בזמן, שהם פלרטטנים ולא באמת מתחברים לקונספט של נאמנות, שהם סקסיסטיים ומיושנים, וכמובן, שיש להם מערכת יחסים מפוקפקת עם מקלחות". "אף קלישאה לא נחסכה, גם לא החלשה ביותר", הוסיף.

הכעס על הייצוג הבעייתי של צרפתים צף מחדש לפני השטח עם עליית העונה השנייה של הסדרה, בדצמבר האחרון. אבל מתברר שישנם צרפתים שדווקא לוקחים בהומור את המתרחש בעולם של "אמילי בפריז". אחת מהן היא פיליפין לירוי בולואה, שמשחקת בסדרה בעצמה - ומגלמת את סילבי, הבוסית הפריזאית הקשוחה של אמילי במשרד השיווק היוקרתי סבואר. לראות עיניה של לירוי בולואה, לצרפתים אין סיבה להיעלב מ"אמילי בפריז".

"הצרפתים יודעים לצחוק על אחרים אבל הם לא יודעים לצחוק על עצמם", הסבירה השחקנית בת ה-58 בריאיון למגזין פייג' סיקס. "הם תמיד נפגעים ומתעצבנים כשאנשים צוחקים עליהם, והם לא מבינים שדארן צוחק גם על האמריקאים, מאוד", המשיכה ואמרה לירוי בולואה. "הם לא מבינים את זה. אין להם חוש הומור, זה מה שאני חושבת".

מתוך "אמילי בפריז" (צילום: יח"צ באדיבות Netflix)
מתוך "אמילי בפריז" | צילום: יח"צ באדיבות Netflix

אבל בהחלט אי אפשר להתעלם מהעובדה שדמותה של סילבי אכן מצטיירת בתור התגלמותה הממשית ביותר של קלישאת האישה הפריזאית הקלאסית. היא לובשת בגדים שחורים, חושפניים (אבל לא מאוד) ואלגנטיים, היא מעשנת סיגריות במשרד ומקפידה לשתות יין בארוחות הצהריים שלה. בריאיון לפייג' סיקס, התבדחה לירוי בולואה על כך שהיא עצמה איננה הטייפקאסט הצרפתי המקובל הזה. "זו הזדמנות לומר דברים ולעשות דברים שאני אף פעם לא עושה, כי אני אף פעם לא עד כדי כך צרפתייה", היא סיפרה. 

בריאיון למגזין וולצ'ר מדצמבר 2021, אמרה השחקנית כי היא מצאה שהצרפתים "מסוקרנים ומאוכזבים" מדמותה של סילבי - דמות שלדבריה רבים לא מבינים ורואים כקלישאה. האמריקאים, לעומת זאת, רואים בסילבי "כלבה צרפתייה", ומדובר בסטריאוטיפ שלדבריה "אנשים אוהבים".