אם גם לכם יש מנוי פעיל לנטפליקס, כנראה כבר שמעתם על "אמילי בפריז", הסדרה האופנתית החדשה של דארן סטאר ("בוורלי הילס 90210", "סקס והעיר הגדולה") בכיכובה של לילי קולינס. ובזמן שהצופים כבר הזניקו את הקומדיה הרומנטית לראש טבלת התכנים הנצפים, המבקרים דווקא קצת פחות מתלהבים. אבל ספק אם יש מדינה שהעניקה ל"אמילי בפריז" ביקורות יותר נוקשות מאשר צרפת עצמה - שם בחלק מהמקרים המבקרים אפילו נעלבים באופן אישי.

הסדרה מציגה את סיפורה של אמילי (קולינס), מנהלת שיווק צעירה ואנרגטית שמועברת לסניף הצרפתי של החברה בה היא מועסקת. המעבר לעיר האורות מזמן לסדרה כמות נאה של דמויות משנה מקומיות, רק שלטענת המבקרים הצרפתיים (ולא רק) הן מוצגות כנלעגות למדי, בזמן שהסדרה משמרת סטריאוטיפים שהיו צריכים לחלוף מן העולם. "אנחנו לומדים שהצרפתים 'כולם רעים'", כתב המבקר של האתר Premiere, "שהם עצלנים ולא מגיעים למשרד בזמן, שהם פלרטטנים ולא באמת מתחברים לקונספט של נאמנות, שהם סקסיסטיים ומיושנים, וכמובן, שיש להם מערכת יחסים מפוקפקת עם מקלחות". "אף קלישאה לא נחסכה, גם לא החלשה ביותר", הוסיף.

באתר Sens Critique אחד המבקרים טען כי הסדרה מציגה גרסה לא אמינה של פריז: "אתה חייב לאהוב מדע בדיוני כדי לצפות בסדרה הזו, כשאתה יודע שהפריזאים הם לרוב חברותיים ודוברי אנגלית (...) יכול להיות שהכותבים תהו לשתיים או שלוש דקות אם לתקוע בגט לכל צרפתי בסדרה, אולי אפילו כובע בארט כדי להבדיל אותם לחלוטין". במגזין RTL חידדו והוסיפו כי "לא ראינו כל כך הרבה קלישאות על הבירה הצרפתית מאז הפרקים הפריזאים של 'אחת שיודעת' או הסוף של 'השטן לובשת פראדה'". 

חשוב לציין כי המבקרים הם לא היחידים בצרפת שזועמים על "אמילי בפריז", וגם באתר ביקורות הגולשים AlloCiné הסדרה חוטפת לא מעט. לפי המגיבים, הסדרה רוויה בורות תרבותית, מציגה דימוי מנותק מהמציאות של העיר, ומציירת את הצרפתים כעוינים ושחצנים. אחד הגולשים כתב כי מדובר ב"סדרה מביכה, דימוי שגוי לחלוטין של פריז. זה מגוחך, המשחק גרוע. כאילו שכל מה שיש לפריז להציע זה אופנה, רומנטיקה וקרואסונים". גולש אחר הגדיר אותה כ"סדרה שהייתה יכולה להיות נהדרת אם לא הייתה עושה קריקטורה של הצרפתים. הצרפתים מוצגים כיהירים, מלוכלכים, עצלנים, מרושעים ומרירים... אבל למזלם הצעירה האמריקאית מגיעה כדי להסביר להם איך החיים עובדים. זה מתועב, אני תוהה למה שחקנים צרפתים הסכימו לשחק בסדרה".

ועדיין, גולש נוסף דווקא הציג דעה די שונה. "הרבה צרפתים כועסים מהקלישאות בסדרה", הוא כתב, "כשאנחנו הראשונים להחזיק בדעות קדומות על אחרים. תרגעו, זו רק סדרה ואין שם שום דבר ממש רע! בעיניי היא מצחיקה וקלילה".