קצת יותר מחודש עבר מאז "המכשף" של נטפליקס הגיעה רשמית לחיינו, ושני דברים כבר ברורים לכולם: הראשון הוא שהלהיט "Toss a Coin to your Witcher" לא הולך לשום מקום, והשני הוא שמדובר בסדרה החדשה הנצפית ביותר בעולם, לפחות לפי נטפליקס, כזו שגם תהפוך בקרוב לסרט אנימה - כל אלה מראים שהסדרה עשתה כנראה לפחות משהו אחד נכון אם היא מצליחה לבלוט בתוך היבול הטלוויזיוני הנוכחי ולתקשר עם המעריצים שלה. יוצרת הסדרה, לורן שמידט היסריך, התראיינה לאחרונה לאתר Vulture ונשאלה, בין היתר, מה למדה מהעונה הראשונה ואילו לקחים הפיקה לקראת העונה השנייה (והסרט המגשר שאמור לצאת עוד לפני). 

היסריך נשאלה בריאיון האם לדעתה עניין קווי הזמן המקבילים שהוצגו בעונה הראשונה לא היה מבלבל מדי עבור הצופים, והשיבה: "אני לא חושבת שנתנו לקהל שלנו יותר מדי קרדיט", אמרה, "הקהל שלנו מאוד חכם. מה שאני לא הבנתי הוא מה אנשים מחפשים באמצעי הבידור שלהם. אני אישית אוהבת שמאתגרים אותי כשאני צופה בטלוויזיה, אני אוהבת לא להבין הכל בהתחלה אבל לדעת שאם אמשיך לצפות ולשים לב לחלקים של הפאזל, הכל יתחיל להסתדר. אבל, וזה לקח גדול שלמדתי בפרויקט הזה, מתברר שלא כולם רוצים לעשות את זה. היה מעניין לדבר עם מעריצים שאמרו 'לא היה לי מושג מה קורה עם כל קווי הזמנים עד פרק 4', ואמרתי להם 'כן! בדיוק. שם הייתם אמורים להבין את זה'. עבורי מדובר בהצלחה אדירה אבל בכל זאת, הצופים האלה רצו להרגיש שהם מבינים מה קורה כבר מהפרק הראשון".

"זה היה לקח טוב לקחת מהסדרה הזו", הוסיפה, "כולנו רוצים דברים שונים. שמעתי אנשים שאמרו שהם לא רוצים לצפות בסדרה על ינפר (אחת מהדמויות בסדרה), ושמעתי אנשים שהם צופים בסדרה רק בגלל ינפר. אני אמשיך לנסות לכתוב את הטלוויזיה שאני חושבת שהיא חכמה ומאתגרת, ואני מקווה שאנשים יצטרפו אלי למסע".

כשנשאלה היסריך על ביקורת שקיבלה ותיישם לקראת העונה השנייה, ענתה כי "היו אנשים שהרגישו שבגלל שהיה לנו המון סיפור, ובגלל שהיה חשוב לי להציג את ינפר די מוקדם, צופים חשבו שלא צללנו מספיק לעומק הדמויות. הם ניסו לעקוב אחר המון עלילות אבל אף אחת מהן לא ריגשה אותן, וזו הביקורת הכי גדולה שממש כאב לי לשמוע. לא כולם הרגישו ככה, אבל שמעתי את הביקורת הזו מספיק פעמים בשביל שהיא תשב לי". 

"אנחנו כבר יודעים אילו סיפורים אנחנו הולכים לספר בעונה השנייה, אבל אני רוצה לוודא שיש לנו מספיק זמן לספר אותם בצורה ראויה. אחד האתגרים הכי גדולים שלנו היה לוודא שהתסריטים שלנו לא ארוכים מדי. זה דבר נורא לצלם סיפור שאתה גאה בו, ואז זה יוצא באורך של 95 דקות שצריך לקצץ ל-60. אתה מוריד בסוף דברים שאתה יודע שיהיו נהדרים או חשובים. צופים הולכים לגלות שאנחנו לא נדחוס יותר מדי עלילות, ולא ננסה להציג דמויות חדשות או עולמות חדשים וממלכות חדשות בכל פעם, או להגביר את העיסוק בפוליטיקה. לפעמים אנחנו רוצים פשוט לשבת עם הדמויות וללמוד עליהן קצת יותר. וזה מה שאני מתרגשת שאנשים יראו".

היסריך אף הבהירה כי הסדרה תתמקד פחות בקווי הזמן המקבילים: "כל שלוש הדמויות שלנו - גראלט, סירי וינפר - נמצאות באותו קו זמן עכשיו, כך סיימנו את העונה הראשונה וזה משהו שנמשיך בעונה השנייה. הסיפורים יסופרו בצורה יותר ליניארית. אבל לא כולם יהיו באותו הסיפור. זה לא כאילו כל הדמויות יהיו מאושרות ביחד. אבל אני כן רוצה לנסות דרכים אחרות להתמודד עם הזמן. היו הרבה דברי שלא הצלחנו לדחוף בעונה הראשונה, סיפורים קצרים שהייתי שמחה להתמקד בהם. יכול להיות שנעשה אותם בעתיד באמצעות פלשבקים, למשל. אבל לא, לא יהיו לנו יותר דברים שקורים לאורך 100 שנים באותו הזמן".