התאבדותה של מנחת הריאליטי קרוליין פלאק ("Love island") מכניסה את בריטניה כולה לסערה. רבים מאשימים את התקשורת והצהובונים בכך שנכנסו לחייה הפרטיים של פלאק ללא הרף עקב התיק הפלילי בו הייתה מעורבת, ותרמו להרשעתה בדעת הציבור. כעת, מתברר כי ייתכן והראיות הממשיות נגד פלאק הן אלה שהפחידו אותה וגרמו לה לשים קץ לחייה מחשש שתורשע בבית המשפט.

המנחה בת ה-40, הייתה אמורה לעמוד למשפט בגין תקיפה של חברה לשעבר, לואיס ברטון. לפני כחודשיים, ב-12 לדצמבר בשעה 5:25 בבוקר, התקשר ברטון למוקד החירום וטען כי פלאק תוקפת אותו. לטענתו של ברטון, היא חיטטה בטלפון שלו וקראה הודעות סמס שגרמו לה לחשוב שהוא בוגד בה, ואז החלה לתקוף אותו פיזית בעודו ישן. שוטרים אשר הגיעו למקום מצאו את השניים שיכורים ומכוסים בדם, ככל הנראה משום שלפלאק היו שני חתכים עמוקים בזרועה השמאלית לאחר שניפצה כוס וחתכה את עצמה. לפי העדויות בשימוע המקדים, פלאק התפרעה במהלך המעצר והשוטרים נאלצו לרסן אותה, מה שגרם לה לאיים בכך שתהרוג את עצמה.

View this post on Instagram

A post shared by Love Island (@loveisland) on

פלאק נלקחה לחדר המיון ושם טופלה במשך 12 שעות לפני שנקבע כי השוטרים רשאים לחקור אותה תחת אזהרה. גורמים רבים טוענים כי מצבה הנפשי היה מעורער, וכבר אז היו צריכות להידלק נורות אדומות של סכנה לחייה. מאז חודש דצמבר, התיק הפלילי נגד פלאק בגין תקיפה היה מונח על שולחן הפרקליטות הבריטית, ששקלה האם להתקדם איתו. לפי הדיווחים, לאחר שהוחלט כי פלאק אכן תעמוד למשפט פלילי בחודש הבא (ברטון עצמו, אגב, לא תבע אותה וטען כי אינו מעוניין להגיש נגדה כתב אישום), מצבה הנפשי החל להתדרדר ושעות ספורות לאחר מכן התאבדה.

חברים ומקורבים למנחה טענו היא הייתה מבועתת מהמחשבה שהעדויות שנאספו נגדה ייחשפו במשפט, וכי תמונות וקטעי וידאו מליל המעצר שלה יפורסמו בכלי התקשורת. פלאק אף לקחה כדורים נוגדי דיכאון בחודשיים האחרונים משום שחששה שתועמד לדין.

בנוסף, נחשף כי יום לפני התאבדותה של פלאק נשלחו לביתה צוותי חירום עקב חשש לרווחתה, אך היא לא נלקחה לבית החולים, מה שמעלה את השאלה הקשה בקרב רבים האם היה ניתן להציל אותה אם הייתה מקבלת את העזרה הנפשית לה נזדקקה.

 

מתמודדים עם מחשבות אובדניות? אל תהססו לפנות לעזרה

ער"ן - עזרה ראשונה נפשית במספר הטלפון 1201
ניתן לפנות גם במייל דרך עמוד האינטרנט
או במסרון (SMS) למספר 0768844400