בשבוע שעבר חשפה כוכבת "בוורלי הילס 90210" שאנן דוהרטי כי חלתה שוב בסרטן - לאחר החלמתה מסרטן השד לפני מספר שנים - והפעם אף אובחנה עם גידול אגרסיבי בדרגה 4. עכשיו מתברר כי דוהרטי צריכה לנהל מאבק נוסף במקביל לזה שהיא מנהלת מול מחלתה בשנה האחרונה, הפעם מול חברת הביטוח שלה. 

האתר TMZ פרסם במהלך סוף השבוע כי דוהרטי הגישה לאחרונה מסמכים לבית המשפט, בהם היא טוענת שחברת הביטוח שלה, State Farm, מנהלת קמפיין שלם נגדה. לפי השחקנית, חברת הביטוח חדרה לפרטיותה ואף הציגה טענות שקריות בנוגע להרגלי העישון שלה. באילו טענות מדובר? במסמכים המשפטיים שהגישה החברה נטען כי דוהרטי המשיכה לעשן עד חודש מרץ 2019, משמע עשתה זאת גם לאחר שאובחנה כחולה בסרטן. לפי דוהרטי, אין שום קשר בין טענות החברה לבין המציאות, והיא הפסיקה לעשן עוד בשנת 2015, בימים בהם אובחנה עם סרטן בפעם הראשונה.

הקרב המשפטי בין דוהרטי לחברת הביטוח שלה נעשה במקביל גם לתביעה אחרת, הנוגעת לפיצויים בעקבות הצורך שלה לשפץ את ביתה בימים שלאחר שריפות הענק בקליפורניה. כעת, בין שני הקרבות האלה, דוהרטי דורשת מבית המשפט להטיל סנקציות כנגד חברת הביטוח בטענה ששיקרו במסמכים רשמיים וחדרו לה לפרטיות. החדירה לפרטיות עליה מדברת דוהרטי כוללת גם את העובדה שחברת הביטוח שלה פרסמה במסמכים משפטיים את ההיסטוריה הרפואית וכתובת המגורים שלה - שני דברים שדוהרטי השתדלה להסתרי מעין הציבור.

"אני לא חושבת שעיכלתי את זה", סיפרה השחקנית בראיון בו חשפה את דבר מחלתה. "זו גלולה מרה לבלוע, במובנים רבים. יש הרבה ימים שבהם אני שואלת 'למה אני?' אבל אז אומרת - 'למה לא אני? למי עוד מלבדי זה מגיע? לאף אחד מאתנו'". באותו ראיון, דוהרטי גם סיפרה כי אחד מהבודדים אותם שיתפה במצבה היה הקולגה מ"בוורלי", בריאן אוסטין גרין. "היו לי רגעי חרדה קשים בהם חשבתי 'אני לא יכולה לעשות את זה', ובריאן היה האדם היחיד - מתוך כל האנשים בסדרה - שסיפרתי לו מוקדם מאוד עם מה אני מתמודדת. לפני הצילומים הוא היה מתקשר אליי ואומר לי 'מה שלא יקרה, את יכולה לסמוך עליי'. הוא היה מסתכל עליי ואומר 'אנחנו ננצח את זה, ילדה'", סיפרה.

לפי נציג חברת הביטוח, טענותיה של דוהרטי "שוב מעוותות את העובדות", והיא תמשיך לנהל את המאבק מולה הרחק מהתקשורת.