שלוש שנים אחרי שדיווחה על נסיגה והחלמה מסרטן השד, שאנן דוהרטי (48) חשפה בראיון מיוחד ל"בוקר טוב אמריקה" כי הסרטן שלה חזר, אגרסיבי ומתקדם מתמיד. כוכבת "בוורלי הילס 90210" אובחנה ב-2015 וחלקה עם מעריציה את המאבק במחלה הקשה, שהסתיימה בהחלמה – או כך לפחות נראה. לפני כשנה אובחנה השחקנית עם גידול בדרגה 4, ממש רגע ששבה לגלם את ברנדה וולש בריבוט של סדרת הקאלט המצליחה. 

"אני לא חושבת שעיכלתי את זה", אמרה דוהרטי בראיון. "זו גלולה מרה לבלוע, במובנים רבים. יש הרבה ימים שבהם אני שואלת 'למה אני?' אבל אז אומרת - 'למה לא אני? למי עוד מלבדי זה מגיע? לאף אחד מאיתנו'".
זמן קצר לפני תחילת הצילומים הלך לעולמו חבר קאסט אחר, לוק פרי, שנפטר בגיל 52 אחרי שלקה בשבץ מוחי. שאנן מספרת שמותו הכה אותה בתדהמה, בעיקר לאור העובדה ששמרה את מצבה הבריאותי בסוד.
"זה היה כל כך מוזר, שאני קיבלתי את האבחנה ואז שמישהו בריא לכאורה נפטר לפניי. המעט שיכולתי כדי לכבד אותו היה לצלם את התוכנית", היא אומרת.

זו היתה שנה קשה במיוחד עבור הכוכבת, שביתה גם נפגע בשריפות שהשתוללו בלוס אנג'לס ב-2018 ועדיין נמצאת במאבק משפטי מול חברת הביטוח. בניגוד לסיבוב הקודם, דוהרטי העדיפה לשמור על הגילוי לעצמה ושיתפה מעטים בעובדת היותה חולה. אחד מהם היה הקולגה בריאן אוסטין גרין, שמגלם את דיוויד בסדרה.

"היו לי רגעי חרדה קשים שהם חשבתי 'אני לא יכולה לעשות את זה', ובריאן היה האדם היחיד - מתוך כל האנשים בסדרה - שסיפרתי לו מוקדם מאוד עם מה אני מתמודדת. לפני הצילומים הוא היה מתקשר אליי ואומר לי 'מה שלא יקרה, את יכולה לסמוך עליי'. הוא היה מסתכל עליי ואומר 'אנחנו ננצח את זה, ילדה'. אז בריאן עזר לי מאוד בתקופה הזו".