תוכנית הריאליטי "האהבה היא עיוורת" (Love Is Blind), שעלתה בסוף החודש שעבר בנטפליקס, הנפיקה לא מעט רגעים הזויים ותמוהים, כמו גם תהיות בנוגע להתערבות אגרסיבית של ההפקה במהלכי העלילה/ אבל נדמה שאחד מהם היה מספיק ביזארי - ובעיקר, עורר כמות נכבדת של תגובות גולשים - ברמה שהצריכה בדיקת עובדות רצינית ואף התנצלות.

קצת חומר רקע: "האהבה היא עיוורת" משדכת בין גברים ונשים בלי להפגיש אותם פנים אל פנים, ואלה בוחרים את בני זוגם אחרי סדרת דייטים שמתנהלת בשני חדרים שונים, אחריהם הם מחליטים אם להתארס ובסוף גם להתחתן.

במהלך הפרק השישי, לאחר שהמתמודדת ג'סיקה באטן וארוסה הטרי עם מארק קוואבס החליטו להפסיק את מערכת היחסים שלהם, ובכל זאת נשארו בקשר והתארחו בארוחת ערב שכל שאר הזוגות המשודכים נכחו בה, ג'סיקה חקרה את מארק בנוגע לעברו. באחת הסצנות, ניתן לראות שבאטן נותנת לכלבה שלה ללגום בחופשיות מכוס היין שהיא אוחזת בידה, תוך כדי שהיא מצהירה, "היא אוהבת יין". כלומר, לא מדובר בטעות, תאונה או אירוע חד פעמי. מה שמעלה את השאלה, האם כלבים יכולים לאהוב יין? האם זה בכלל בריא להם? והאם בריא, כפי שעשתה ג'סיקה, לחלוק איתם גביע?

צופי נטפליקס שראו את הסצנה והזדעזעו, מיהרו להביע את מחאתם בטוויטר. "אולי את נמשכת לגברים לא פנויים מבחינה רגשית כי את צריכה טיפול", נכתב בציוץ פופולרי על ג'סיקה באטן, "לתת לכלבה שלך לשתות מכוס היין שלך זה דגל אדום". בציוץ נוסף נכתב "ג'סיקה מ'האהבה היא עוורת' חלקה את היין שלה עם הפאקינג כלבה שלה, הצילו, אני לא יכולה להמשיך לראות את זה".

באשר לשאלות הבריאותיות: הווטרינרית קרין בישוף מבית הספר לווטרינריה באוניברסיטת קורנל טוענת שאסור באופן מפורש לתת לכלבים לשתות יין. "לכלבים אין באמת יכולת להבחין בין טעמים, כך שהם מסתמכים על בני האדם כדי שיידעו מה טוב בשבילם", אמרה בראיון בעקבות שידור הפרק. "כמו כן, סביר מאוד להניח שלכלבים אין ממש סבילות לאלכוהול משום שהם לא נחשפים אליו בדרך כלל. כלבים לא יכולים להבין את הקשר שבין צריכת אלכוהול לבין הסוטול שהם יקבלו ממנו, וזה יכול להיות מאוד מפחיד עבורם ולגרום להם נזק רגשי".

"כפי שבני האדם יודעים", המשיכה, "אלכוהול מפחית את העכבות ופוגע בשיקול הדעת, אז ייתכן שכלב מעורער שכזה יפגין שינויים התנהגותיים שיכולים להיות מסוכנים עבור בני אדם וחיות אחרות שנמצאות בסביבתו. וכלבים בהחלט לא יכולים להבין מדוע יש להם בחילה בבוקר שאחרי".

באטן עצמה, אגב, התראיינה לאחרונה ל"אנטרטיימנט וויקלי" ונשאלה על הסצנה מעוררת המחלוקת. לטענתה דווקא כן היה מדובר באירוע חד פעמי, שהיא לא מתכוונת לחזור עליו בקרוב. "זה בהחלט לא משהו שעשיתי בעבר", אמרה, "ולא אעשה זאת שוב. אני אוהבת את הכלבה שלי יותר מהכל וזה לא משהו שהייתי ממליצה לאף אחד לעשות. אני חושבת שפשוט חשתי בחוסר נוחות בסיטואציה שבה הייתי, אני אפילו לא זוכרת שעשיתי את זה. לא יודעת למה עשיתי את זה אבל זה בהחלט היה לא הכרחי".