קשה לחשוב על מקרה לטלטלה שפקדה לאחרונה את הארו-וורס (Arrowverse), היקום הטלוויזיוני של גיבורי העל מבית מותג הקומיקס די. סי., וכולל את הסדרות "החץ", "הפלאש", "סופרגירל", "אגדות המחר", "הברק השחור" והסדרה החדשה "סטארגירל". בסוף השבוע האחרון פורסם כי אחרי עונה אחת בלבד, השחקנית רובי רוז ("כתום זה השחור החדש", "פיץ' פרפקט 3") פורשת מהתפקיד הראשי בסדרה "באטוומן" ולא תחזור לעונתה השנייה.

רוז גילמה בסדרה את קייט קיין, בת דודתו של באטמן/ברוס ויין, ומי שממלאת את מקומו בהגנה על העיר גות'האם אחרי תקופת אימונים מפרכת. רוז עצמה הביעה עניין בתפקיד מרגע שהוכרז על הכוונה ללהק שחקנית לסבית לתפקיד, שכן דמותה של באטוומן בסדרה (ובקומיקס עליו היא מבוססת) יצאה מהארון לפני יותר מעשור.

אחת ההשערות לגבי פרישתה של רוז מהתפקיד באופן פתאומי - השחקנית הודיעה על כך מיד אחרי שידור פרק סיום העונה, וכתבה בטוויטר "זו לא החלטה שקיבלתי בקלות כי יש לי אך ורק כבוד לקאסט, לצוות ההפקה ולכל מי שהיה מעורב בתוכנית… תודה לכל מי שהפך את העונה הראשונה להצלחה - אני אסירת תודה" - טענה כי השחקנית חששה מפני הדרישות הפיזיות של התפקיד. רוז נפצעה במהלך ביצוע פעלול גופני שצולם לאחת הסצנות בסדרה, נחבלה בעמוד השדרה ונאלצה לעבור ניתוח בגבה אחרי שתי פריצות דיסק. אולם כעת מתפרסמת הסיבה האמיתית, ככל הנראה, לעזיבתה: היא עייפה מדי. 

מקור בהפקת "באטוומן" שוחח בעילום שם על מגזין "וראייטי" וסיפר שהעזיבה של רוז "לא היתה קשורה כלל לבריאות שלה או לפציעות". גורמים נוספים בהפקה סיפרו שרוז לא היתה מרוצה מסדר היום שלה בהפקה, שתבע ממנה שעות ארוכות של צילומים ואימונים, והדבר הוביל לחיכוכים על הסט. כמו כן סופר שההחלטה להחליף את רוז התקבלה בשיתוף האולפנים וחברת ההפקה.

מאולפני הטלוויזיה של וורנר נמסר כי אין בכוונתם לבטל את הסדרה, ושהם צפויים ללהק מחדש את הדמות הראשית ב"באטוומן" בחודשים הקרובים, וגם הפעם בכוונתם ללהק שחקנית להטב"קית לתפקיד. צילומי העונה השנייה של "באטוומן" היו אמורים להתחיל בחודש הבא, אולם נדחו עד להודעה חדשה עוד לפני פרישתה של רוז עקב התפרצות נגיף הקורונה.