ז'אנר הטרו קריים לא עוצר לרגע: אחרי שבשנים האחרונות קיבלנו שלל סדרות וסרטי תעודה על אנשים מפורסמים שנחשדו (וחלקם הורשעו) בפלילים כמו מייקל ג'קסון, אר. קלי, ואו. ג'יי. סימפסון, בקרוב יצטרף לרשימה הזו עוד מקרה מפורסם וטרי מהניילונים, כזה שגם זכה לתהודה גדולה בתקשורת הישראלית. 

רשת לייף טיים האמריקאית הודיעה בסוף השבוע על כוונת להפיק סדרה דוקומנטרית בשם "לשרוד את ג'פרי אפשטיין", שתהיה בת ארבעה פרקים ותשודר בקיץ הקרוב. הסדרה תבויים על ידי הבמאים הדוקומנטריים אנני סנדברג וריקי שטרן, ותופק על ידי חברת Bungalow Media + Entertainment.

אפשטיין, כידוע, היה מיליארדר יהודי שהורשע בשורה של עבירות מין כבר בשנת 2008 על שידול של בת 17 לזנות וריצה עונש מאסר בתנאים מוקלים למשך 13 חודשים כחלק מעסקת טיעון. בחודש יולי 2019 נעצר שוב לאחר חשדות כי היה מעורב בתקיפה מינית, בסחר של ילדות קטינות ובמתן שוחד. חודש לאחר מכן הוא נמצא מת בתא מעצרו בניו יורק לאחר שהתאבד, אם כי יש המכחישים שמדובר בהתאבדות. 

יחד עם זאת, התלונות נגד אפשטיין החלו כבר לפני יותר מעשרים שנה, כאשר נהג לתקוף מינית דוגמניות ברשת ויקטוריה׳ס סיקרט אשר הייתה בבעלותו. בשנת 1996 הגישו האחיות מריה ואנני פארמר תלונה במשטרה על כך שאפשטיין מתעלל בהן ומסרסר אותן לחבריו המיליונרים, כאשר גם שמו של דונלד טראמפ שורבב אז לפרשה, וכי העוזרת האישית שלו ג'יזליין מקסוול מאיימת עליהן שלא יפצו פה.

אפילו לאחר מותו, התלונות לא מפסיקות להיחשף: רק בחודש שעבר נודע כי שתי נשים אמריקניות תובעות 100 מיליון דולר מעזבונו של המיליארדר תחת האשמות חמורות. האחת, מספרת כי העסיק אותה כשהייתה בת 13 כשמרטפית, סימם ואנס אותה – ואחר כך העביר אותה בין חבריו כ"בשר טרי". השנייה מספרת כי התחזה לצלם אופנה ואנס אותה כשהייתה בת 15, בדירת יוקרה במנהטן.

הסדרה הדוקומנטרית "לשרוד את ג'פרי אפשטיין" היא לא היחידה שנמצאת בעבודה: רשת HBO מעבדת בימים אלה ספר על אפשטיין בשם "Perversion of Justice", שאמור להפוך להיות סרט בבימויו של אדם מקיי ("סגן הנשיא").