במהלך העונה הראשונה, "ברידג'רטון" סיפקה לנו לא מעט דרמות - כאלה שהפכו אותה לסדרה הנצפית ביותר בתולדות נטפליקס. אבל כעת, סדרת הלהיט הוכיחה שהדרמות האמיתיות הן אלה שמתרחשות מאחורי הקלעים: כידוע, בשבוע שעבר מעריצי הדרמה התקופתית הוכו בתדהמה כשנחשף כי רגה ז'אן פייג' (דוכס הייסטינגס, בשבילכם) שנכנס לחיינו בסערה עם עלייתה של "ברידג'רטון" למסך, לא ימשיך לעונתה השנייה של הסדרה.

מדובר בטלטלה של ממש עבור הצופים: עזיבתו של פייג', שהיה כוכב הסדרה (וככל הנראה גם הסיבה המרכזית להפיכתה ללהיט שהיא), גררה אלפי תגובות ברחבי הרשת, כאשר גולשים רבים אף קבעו כי הם יחרימו את הסדרה מעתה והלאה. כלפי חוץ, נראה היה שפרישתו בוצעה בהסכמה ואהבה הדדית. השחקן פרסם פוסט בחשבון האינסטגרם שלו ובו כתב כי "זה היה תענוג מוחלט להיות הדוכס שלכם, לא רק על המסך אלא גם מחוצה לו. הקאסט היצירתי שלנו, המעריצים המדהימים שלנו - זה הכל היה מעבר למה שיכולתי לדמיין". את הפוסט המדובר, לצד תגובות הגולשים ההמומות, ליוו גם תגובות מחבקות משלל חשבונות האינסטגרם שיש להם קשר כזה או אחר להפקת "ברידג'רטון", ביניהם חשבון האינטסגרם של הסדרה עצמה, של נטפליקס ושל שונדהלנד. כעת, מתברר כי אותן תגובות תומכות היו ככל הנראה מיצג שווא.

פייג' חתם במקור על חוזה ב"ברידג'רטון" שחייב אותו לגלם את תפקידו של סיימון באסט במשך שנה אחת. בריאיון למגזין וראייטי השחקן אף הסביר בעבר כי הוא נמשך לתפקיד מלכתחילה כי מדובר היה בעונה אחת בלבד, עם "התחלה אמצע וסוף". לדבריו, "אני יכול להיכנס, אני זוכה לתרום את חלקי ואז משפחת ברידג'רטון ממשיכה הלאה". הוא אמנם לא חרץ שיישאר ליותר מעונה אחת, אבל כנראה שאף אחד לא תיאר לעצמו שיעזוב: על כן, ההפקה כבר למדה לקחים והחתימה את שחקניה האחרים על התחייבויות ארוכות טווח.

חשוב לציין כי עוד כשהייתה בחיתוליה, הסדרה שאבה השראה מספרי "ברידג'רטון" של ג'וליה קווין - ובהתאם, התכנון היה למקד כל עונה באח אחר לבית משפחת ברידג'רטון, כאשר העונה הראשונה כיוונה את הזרקור אל הבת הבכורה, דפני (פיבי דינבור). כך, פייג' - שגילם את מושא אהבתה של הצעירה - היה בעל תפקיד מרכזי, אבל היה ברור שבעונות הבאות, שיעסקו באחים אחרים, חלקו בעלילה יהיה קטן יותר (או לא יהיה בכלל). כריס ואן דוזן, יוצר הסדרה, הסביר בעבר כי הוא מקווה שהזוג האוהב יחזור גם לעונה הבאה: "אשמח לראות אותם שוב ובו בזמן לחקור את שאר המשפחה".

אבל משאלתו של ואן דוזן לא התגשמה, ובמקום גיחות משמחות של פייג' הוא איבד את השחקן המצליח ביותר מהקאסט, וכנראה יאלץ לגייס את מיטב הכותבים כדי לתרץ את היעלמותו בעזרת יצירתיות תסריטאית וסתימת חורים. אבל שלא תבינו לא נכון, ההפקה לא ויתרה על הכוכב בקלות. למרות שהעונה השנייה לא אמורה הייתה לכלול את דמותו, בהפקה הבינו - איך אפשר שלא - שפייג' אחראי לנתח נכבד מההייפ של "ברידג'רטון", ונלחמו עליו בשיניים: מקורות המקורבים להפקת הסדרה סיפרו למגזין ההוליווד ריפורטר כי כשפייג' הודיע שלא ימשיך לעונה השנייה, הוצעה לו הזדמנות לחזור בתפקיד קטן עוד יותר משתוכנן - ולהשתתף ככוכב אורח בשלושה עד חמישה פרקים, כאשר על כל פרק יתוגמל בכ-50 אלף דולר. אבל כידוע, למרות ניסיונותיה החוזרים ונשנים של ההפקה לשמור אותו קרוב, השחקן סירב בתוקף ודחה את האפשרות על הסף.

מתוך "ברידג'רטון" (צילום: Liam Daniel/Netflix)
משחקנים אנונימיים לזוג הכי לוהט של נטפליקס. פיבי דינבור ורגה ז'אן פייג' ב"ברידג'רטון" | צילום: Liam Daniel/Netflix

אז כן, מדובר בחדשות עגומות במיוחד עבור צופי הסדרה הנאמנים, אבל עבור פייג' - מדובר בהחלטה מקצועית שקולה ומחושבת (שרק ימים יגידו אם היא הייתה משתלמת), בניסיון להזניק קריירה שמוכוונת למסך הגדול. נכון לעכשיו, נדמה שהשאיפה הזו איננה מופרכת. השתתפותו ב"ברידג'רטון" הפכה את פייג' משחקן אנונימי לשם הכי חם בתעשייה - וזיכתה אותו לא רק בתואר הקראש הטלוויזיוני של מיליוני מעריצות אלא גם בבאז קולנועי של ממש: הוא התברג במקום מכובד ברשימת ההימורים לשחקן הבא שיכנס לנעליו של ג'יימס בונד, ורבים כבר ייעדו אותו להיות סופרמן השחור הראשון.

וכל זה עוד רק בתיאוריה - גם בפרקטיקה, נראה כי פייג' לגמרי הולך במסלול הנכון לתהילת עולם. הוא כבר הספיק להשיג תפקיד בסרט המתוקצב והמצופה של נטפליקס, "האיש האפור", לצד כוכבים מהמדרגה הראשונה דוגמת כריס אוונס, ראיין גוסלינג ואנה דה ארמס, ויככב גם בסרט "מבוכים ודרקונים" לצד כריס פיין. גם השתתפותו כמנחה אורח בתוכנית המערכונים "סאטרדיי נייט לייב" התקבלה בחיוב אצל הקהל והמבקרים, ועל פי מקורות גם הזרימה לעברו עוד הצעות בתחום הקולנוע. 

אז מה יעלה בגורלה של "ברידג'רטון"? ובכן, אהוב ליבה על המסך אמנם לא יהיה שם, אבל פיבי דינבור תישאר בסדרה, כאשר דמותה, דפני, נותרת דמות אינטגרלית שממוקמת במרכז התוכנית (אם כי כבר לא תהיה הכוכבת הראשית). במקומה, כידוע, העונה השנייה תעסוק בקורותיו של אנתוני (ג'ונתן ביילי), הבן הבכור (והמתוסבך) למשפחת ברידג'רטון. הפקת העונה השנייה החלה לאחרונה בלונדון, כאשר קריאת התסריט הראשונה התקיימה בסוף חודש מרץ. פייג', בינתיים, השלים את צילומי "האיש האפור" ויתחיל לצלם את "מבוכים ודרקונים" באירלנד בסוף אפריל. ובאשר לחזרתו לעונתה השלישית העתידית של הסדרה (שטרם הוכרזה באופן רשמי) - גורמים טוענים כי הדלת נותרה פתוחה בעבור השחקן. כרגע, כל מה שנותר לנו זה לחכות.