המחווה לחטופים על בימת האמי: בדומה לטקס גלובוס הזהב מהשבוע שעבר, גם בטקס פרסי האמי שנערך הלילה (ג') לא נרשמה התייחסות משמעותית למלחמה בישראל או למאבק להשבת 136 החטופים שמוחזקים ברצועת עזה. למעשה, אפילו השחקנית ג'יי סמית-קמרון מ"יורשים" - שהתייצבה בשבוע שעבר על השטיח עם סיכת סרט צהוב לתמיכה בחטופים - בחרה הפעם להשאיר אותה בבית. אבל אותה סיכה צהובה דווקא הגיעה בסופו של דבר לבימת הטקס, וזאת בזכות המפיקים הבריטים בן ווינסטון וגייב טרנר. 

ווינסטון, שזכה הלילה בפרס האמי ה-12 שלו, קטף יחד עם יתר אנשי הצוות (בהם טרנר) את הפרס לספיישל הטלוויזיוני הטוב ביותר - שהוענק להופעתו של הזמר אלטון ג'ון באצטדיון הדודג'ר ששודרה בדיסני+. ווינסטון עצמו נמנע מלהתייחס לסוגייה בנאומו, והתמקד בעיקר בהיעדרותו של ג'ון מהטקס. והיעדרותו של ג'ון דווקא התרחשה בלילה היסטורי עבור המוזיקאי: עם זכייתו באמי, הוא הפך לאדם ה-19 בהיסטוריה שמצטרף למועדון זוכי ה-EGOT, שבו חברים אומנים שזכו גם בפרס אמי, גם בפרס גראמי, גם בפרס אוסקר וגם בפרס טוני. בינתיים, המהלך של ווינסטון הקים עליו כמה מהצופים, כולל אחד שביקש ש"תעיפו את הציוני הזה מהמסך שלי".

על השטיח האדום, כאמור, לא בלטו סיכות סרט צהוב מלבד אלה של ווינסטון וטרנר - וההתייחסות הנוספת היחידה למלחמה הגיעה מטעמו של כוכב "הכתר" חאליד עבדאללה, המגלם בסדרה של נטפליקס על משפחת המלוכה הבריטית את דמותו של דודי אל-פאיד, בן זוגה של הנסיכה דיאנה בימיה האחרונים. כפי שהתמיד לעשות באירועים פומביים אחרים מאז המלחמה, עבדאללה הבריטי התייצב על השטיח האדום עם כתובת מחאה על כף ידו. הפעם, בחר השחקן המתנגד לפעולות צה"ל ברצועת עזה במילים "לעולם לא עוד". 

חאליד עבדאללה, טקס האמי 2024 (צילום: Neilson Barnard/Getty Images)
המחאה של השחקן חאליד עבדאללה בטקס האמי | צילום: Neilson Barnard/Getty Images

כצפוי, שלוש סדרות עיקריות שלטו בטקס (ששודר ב-yes): עונתה האחרונה של "יורשים" גרפה את פרס סדרת הדרמה הטובה ביותר ואת מרבית קטגוריות המשחק שלה, עונת הבכורה של "הדוב" עשתה זאת באגף הקומדיה ו"עצבים" מבית נטפליקס רשמה הישג דומה בגזרת המיני-סדרות. השחקנים הזוכים מ"יורשים" היו שרה סנוק (שיב רוי), קיראן קולקין (רומן רוי) ומת'יו מקפדיין (טום וומבסגנס), שיחד עם זכיית הסדרה בקטגוריות רבות נוספות - לרבות בימוי ותסריט - עזרו לה להפוך לשיאנית השנתית עם 14 פסלונים. לא רחוק ממנה נמצאת העונה השנייה של "הלוטוס הלבן" עם 12 זכיות, בעיקר בקטגוריות טכניות, אך גם עם פרס שחקנית המשנה שהוענק זו השנה השנייה ברציפות לג'ניפר קולידג'.