העונה הרביעית של "הכתר" הייתה כנראה המדוברת ביותר מכל עונותיה הקודמות. הייתה לכך סיבה פשוטה: העובדה שאותה עונה הייתה הראשונה לתאר את חייה של הנסיכה דיאנה, שנהרגה בתאונת דרכים ב-1997. סיפורה של דיאנה חזר בשנה האחרונה לכותרות - הן בגלל הסדרה, הן בעקבות ההצפה מחדש של הריאיון הנפיץ עם מרטין באשיר, והן בעקבות סרט על חייה - "ספנסר" בכיכובה של קריסטן סטיוארט - שיעלה למסך בקרוב. העונה החמישית של "הכתר", שתעסוק גם היא בחייה של הנסיכה, נמצאת כעת בשלבי עבודה – אבל נראה כי ההפקה נתקלת בקשיים.

חברתה של הנסיכה דיאנה, מפיקת הטלוויזיה והקולנוע ג'מיימה חאן (גולדסמית'), עבדה עם הפקת "הכתר" והייתה מקור מידע בדבר קורותיה של הנסיכה – אבל כעת נודע כי היא ניתקה את הקשרים עם ההפקה. לפי מגזין הסאנדיי טיימס, יוצר "הכתר" פיטר מורגן ביקש מחאן לעזור בכתיבת תסריטים שתיארו את שנותיה האחרונות של הנסיכה דיאנה. חאן נענתה לבקשה, אך לבסוף החליטה לפרוש מהפרויקט – כשלטענתה, סיפורה של דיאנה לא טופל "בכבוד או בחמלה כפי שקיוויתי", כך אמרה למגזין.

מתוך "הכתר" (צילום: Des Willie, באדיבות Netflix)
אמה קורין בתפקיד הנסיכה דיאנה, מתוך "הכתר" | צילום: Des Willie, באדיבות Netflix

דובר של "הכתר", שדיבר גם הוא עם מגזין הסאנדיי טיימס, אמר כי חאן "הייתה חלק מרשת רחבה של מקורות יודעי דבר שסיפקו רקע וידע לכותבים שלנו ולצוות המחקר שלנו. היא מעולם לא הועסקה ככותבת בסדרה". בין השאר, הפיקה חאן את הסרט התיעודי "We Steal Secrets: The Story of WikiLeaks". היא אשתו לשעבר של אגדת הקריקט אימרן חאן, שהוא ראש הממשלה הנוכחי של פקיסטן. דיאנה ביקרה את חאן פעמיים כשזו גרה בפקיסטן. 

לפי הסאנדיי טיימס, חאן ופיטר מורגן היו בקשר רומנטי בעבר אך נפרדו בפברואר האחרון. "עבדנו יחד על התסריטים מספטמבר 2020 עד פברואר 2021", סיפרה חאן למגזין. "כשההסכם בנוגע לכתיבה המשותפת שלנו לא כובד, וכשהבנתי שהסיפור שלה לא יטופל בכבוד או בחמלה כפי שקיוויתי, ביקשתי שכל תרומתי לסדרה תימחק וסירבתי לקבל קרדיט". בעונה הקודמת, גילמה את דיאנה השחקנית אמה קורין, ובעונה החמישית – שתעלה למסך בנובמבר 2022 – תתפוס את מקומה אליזבת דביקי.