מעריצי "בטי" התעוררו הבוקר לחדשות עצובות מאוד - סילביו אורטה, מי שיצר את העיבוד האמריקאי האהוב לסדרה הקולומביאנית, נמצא מת בחדר מלון במיאמי, פלורידה, עיר הולדתו. ככל הנראה, מדובר בהתאבדות בירי. הוא היה בן 45 בלבד. 

אורטה (שקרא לחברת ההפקות שלו Silent H בגלל הנטייה של אנשים לבטא את שם המשפחה שלו "הורטה", כפי שהוא כתוב) נודע בעיקר בתור היוצר של "בטי" המוצלחת. לפני הסדרה, הוא כתב כמה מחזות ויצר שתי סדרות מדע בדיוני ששרדו רק עונה אחת - "Jake 2.0" ו-"The Chronicle". ההצלחה של "בטי" ליוותה את אורטה גם לאחר שהסדרה ירדה, בעיקר בזכות המשמעות הייחודית שלה עבור קהילת המהגרים הלטיניים שלא מקבלת כמעט יחס בטלוויזיה האמריקאית, כמו גם הייצוג הלהטב״קי בה. אפילו האקטיביסטית הפקיסטנית הידועה מלאלה יוספזאי ציינה את הסדרה כאחת ממקורות ההשראה שלה בספר "אני מלאלה". 

לאחר הידיעה על מותו, כמה מחברי הקאסט של "בטי" פרסמו פוסטים אבלים ברשתות החברתיות. אמריקה פררה, שכיכבה בתור בטי ומציינת לעתים קרובות שהיחסים בין אנשים הקאסט והצוות על הסט היו קרובים והיא מחשיבה אותם כמשפחה, העלתה תמונה מרגע הזכייה של הסדרה בגלובוס הזהב ב-2007, וכתבה: "אני המומה ושבורת לב לשמוע את החדשות. הכישרון של סילביו והיצירתיות שלו הביאו לי ולכל כך הרבה אחרים אושר ואור. אני חושבת על המשפחה והאהובים שלו שבוודאי חווים כל כך הרבה כאב כרגע - ועל כל משפחה 'בטי' שמרגישים את האובדן העמוק״.

View this post on Instagram

I’m stunned and heartbroken to hear the devastating news of Ugly Betty creator, Silvio Horta’s death. His talent and creativity brought me and so many others such joy & light. I’m thinking of his family and loved ones who must be in so much pain right now- and of the whole Ugly Betty family who feel this loss so deeply.

A post shared by America Ferrera (@americaferrera) on

מארק אינדליסטו, ששיחק את ג׳סטין, האחיין של בטי היוצא מהארון במהלך הסדרה שיתף את הפוסט של אמריקה פררה וכתב: "חדשות מרסקות. סילביו נתן לי את ההתחלה שלי בגיל 11 ובטח בי עם דמות שהייתה קרובה ללבו. נתגעגע אליו מאוד". גם ונסה וויליאמס, שכיכבה בסדרה בתור עורכת האופנה האימתנית ווילהמינה סלייטר, ספדה לאורטה. וויליאמס העלתה תמונה שלה יחד עם היוצר, וכתבה: "עדיין בהלם אחרי ששמעתי את החדשות הטרגיות. היצירתיות והתשוקה של סילביו יחסרו לרבים מאיתנו שעבדו איתו".

View this post on Instagram

Still in shock after hearing the tragic news of our #uglybetty creator #silviohorta His creativity and passion will be missed by so many of us that worked with him. May he Rest In Peace

A post shared by Vanessa Williams (@vanessawilliamsofficial) on

מייקל יורי, שגילם בסדרה את מארק, העוזר האישי של ווילהמינה ודמות הומוסקסואלית נוספת, העלה גם הוא תמונה משותפת עם אורטה, וכתב: "סילביו אורטה נתן לי את הפריצה הגדולה שלי ב'בטי'. הוא פרץ מחסומים והציל חיים. קשה לאבד אותו. התמונה הזאת היא מהזכייה שלנו בטקס פרסי GLAAD. אני שומע מאנשי הקהילה הלהטב״קית כל הזמן כמה הסדרה עזרה להם. היא עזרה גם לי. הוא והסדרה יהיו איתי לנצח".

View this post on Instagram

#SilvioHorta gave me a huge break on #UglyBetty. He broke barriers and saved lives. Losing him is hard. This photo is from the GLAAD awards when we won. I hear from LGBTQ people all the time that the show helped them. Me too. He and that show will always be with me.

A post shared by Michael Urie (@michaelurielikesit) on

 

מתמודדים עם מחשבות אובדניות? אל תהססו לפנות לעזרה

ער"ן - עזרה ראשונה נפשית במספר הטלפון 1201
ניתן לפנות גם במייל דרך עמוד האינטרנט
או במסרון (SMS) למספר 0768844400