ביום חמישי אחרון עידן עמדי ריגש מדינה שלמה כשדיבר לראשונה מאז שנפצע באורח קשה במהלך הלחימה בעזה. הוא התייצב בפני המצלמות במסיבת עיתונאים שקיים במרכז הרפואי שיבא תל השומר וגולל את התקופה האחרונה בחייו: הלחימה, החברים שאיבד, הפציעה המורכבת והשיקום שהוא עובר בימים אלואמש (שלישי), הגיע הזמר והלוחם ל"ארץ נהדרת" במהדורתה המיוחדת, "ארץ נלחמת". מי שנכנס לנעליו הוא השחקן אורי לייזרוביץ', שעלה על מדים וגילם את עמדי, במערכון שכולו הערכה לזמר והלוחם.

עם זאת, היו כאלה שפחות אהבו את החיקוי ותקפו את עצם קיומו - עוד לפני צפייה במערכון. אורי לייזרוביץ' שיתף הודעות שקיבל בפרטי בעקבות החיקוי. "זה ממש לא במקום. עדיף לוותר", כתבה לשחקן גולשת. כשלייזרוביץ' שאל אם ראתה את המערכון, ענתה אותה גולשת "אף אחד לא ראה". מאוחר יותר היא שלחה הודעה ללייזרוביץ' בה כתבה: "מתנצלת על דבריי, מיהרתי לשפוט. מערכון טוב. אכן עמדי הרים את הרף לכל הגברים. עם האיפור החיקוי אחד לאחד".

"זה בסדר להתנצל ולא ישר להתלהם, המדינה שלנו, העם שלנו, עבר ועדיין עובר טראומה", הסביר לייזרוביץ' באינסטגרם כששיתף את ההודעה שקיבל. "כולנו מתוחים ויש משהו קל בלהוציא קיטור, במיוחד מאחורי מקלדת. תזכרו שכל תגובה כזו, שפה כזו, הילדים שלכם והקרובים שלכם נחשפים ומה שתזרעו היום יהיה הפירות שתאכלו אחר כך".

בסטורי אחר, שיתף לייזרוביץ' תגובות קשות יותר שקיבל, שכללו קללות איומות. באותו סטורי, שיתף לייזרוביץ' את שם המגיב וכתב: "גם הודעות כאלה מבשרות על איזה הורים יגדלו כאן. זה בסדר להביע דעה, זה בסדר לא להסכים – אבל הרמה הנמוכה הזו היא לא נורמה וזה שיח שצריך להיעלם. שולח לך חיבוק ענק כי אני בטוח שאתה צריך אחד כזה. חולה לב זה לא קללה. אוטיסט זה לא קללה. הומו זה לא קללה".