לפחות שני טוויסטים שונים הכו את צופי "וונדה-וויז'ן" בהלם בשבועות האחרונים, וזה בלי לספור את הפעם ההיא שרגע לפני שידור אחד הפרקים, השרתים של שירות הסטרימינג דיסני פלוס פשוט כבו בלי אזהרה. לא, ההלם הגדול ביותר שספגו חלק מצופי המיני-סדרה השאפתנית החדשה ביקום הקולנועי של מארוול קשור לייחוס המשפחתי של אליזבת אולסן, השחקנית הראשית שמגלמת את וונדה מקסימןף, המכשפה העוצמתית. למרות שם המשפחה המסגיר ותווי הפנים הדומיננטיים, צופיה הנאמנים של הסדרה הופתעו לגלות שאולסן היא, ובכן, אחותן הקטנה של התאומות מרי-קייט ואשלי אולסן.

"אז אתם אומרים לי שאליזבת אולסן היא קרובת משפחה של מרי-קייט ואשלי אולסן?! הנוקמת החזקה ביותר מכולן ומישל מ'צער גידול בנות'?!" צייצה צופה מופתעת אחת. "אני מצטערת", צייצה אחרת, "למה אף אחד לא סיפר לי שאליזבת אולסן, הידועה גם כוונדה מקסימוף בעצמה, היא אחותן הצעירה של מרי-קייט ואשלי אולסן?! אני מרגישה שזה אמור להיות משהו שידוע לציבור!". למעשה, זה לא היה סוד; מתחילת הקריירה של אליזבת אולסן, הייחוס המשפחתי שלה היה ידוע לכל, והיא עצמה לא הסתירה את זה. ובכל זאת, מתוקף העובדה שהתאומות אולסן כבר שנים נמצאות יחסית בשולי אור הזרקורים ואחותן הקטנה כעת מככבת במה שהיא הסדרה המדוברת ביותר בעולם וחלק מהזיכיון הקולנועי הכי מצליח של המאה הנוכחית - הגיוני שאנשים ישכחו שבתחילת דרכה, אליזבת הייתה מוכרת יותר כאחותן של- ולא ככוכבת פוטנציאלית בפני עצמה.

גולשים רבים מצביעים על כך שאין מה להיות מופתעים. "למה לעזאזל אנשים לא מבינים שאליזבת אולסן היא אחותן הקטנה של מרי-קייט ואשלי אולסן?", שאלה גולשת אחת, בליווי תמונה של שלוש האחיות יחדיו, כשהדמיון בינה לבין אחיותיה התאומות ברור כשמש. גולשת אחרת הייתה יותר בוטה כששאלה "רגע, אנשים לא מבינים שאליזבת אולסן קשורה למרי-קייט ואשלי אולסן? האם פאקינג הסתכלתם עליהן?".

וגם אולסן עצמה לא מתכחשת לקשריה ולנסיבות בגינן הפכה למפורסמת. היא הודתה במספר ראיונות על הקשר הטוב בינה ובין אחיותיה - אליזבת הצטלמה בילדותה ל"צער גידול בנות" ולאחד מסרטי הטלוויזיה של אשלי ומרי-קייט, ואחד ממותגי האופנה של התאומות קרוי על שם אליזבת וג'יימס, האחים הנוספים למשפחת אולסן - ובראיון שהתפרסם השבוע במגזין "גראציה" אמרה גם "נפוטיזם זה דבר שאני מאוד מודעת לו, וכמובן שתמיד רציתי להצליח בזכות עצמי". את הרצון הזה היא תרגמה ללימודי משחק באוניברסיטת טיש ובהתעקשות על כך שתפקידיה הראשונים בקולנוע יהיו בסרטים עצמאיים.

התאומות מרי-קייט ואשלי אולסן התפרסמו בתחילה בתור תינוקות, כשגילמו, כל אחת בתורה, את מישל מ"צער גידול בנות". אחרי שגנבו את ההצגה בסיטקום המשפחתי ההוא, נהיו לכוכבות ענק בסוף שנות התשעים ותחילת המילניום, עם סדרות טלוויזיה, סרטי קולנוע וטלוויזיה מצליחים ("מותק, הילדות התחלפו") ולא מעט מרצ'נדייז שנשאו את שמן. הופעתן האחרונה הייתה בסרט הקולנוע "יום בניו יורק". מאז, הופעותיהן היו נדירות, והשתיים התמקדו בעיקר בתעשיית האופנה.

Getty Images (צילום: Donato Sardella; GettyImages IL)
אליזבת אולסן (במרכז) ואחיותיה, מרי קייט ואשלי | צילום: Donato Sardella; GettyImages IL

כמה שנים אחרי שהפסיקו להופיע בסרטים וסדרות שונות, כוכבה של אליזבת אולסן, אחותן הקטנה, החל לנסוק. אחרי שלמדה משחק בניו יורק ובמוסקבה, אולסן כיכבה בדרמת האינדי "מרתה מרסי מיי מרלן", עליה זכתה לשבחים מקיר לקיר. מאז, גם בסרטים המושמצים ביותר בהם הופיעה הביקורות מצאו לנכון לשבח את הופעתה, מה שמשך את תשומת הלב של מפיקי סרטי מארוול, שבחרו ללהק אותה לתפקיד וונדה בסרטים "קפטן אמריקה: חייל החורף", "הנוקמים: עידן אולטרון", "קפטן אמריקה: מלחמת האזרחים", "מלחמת האינסוף" ו"סוף המשחק" - כמה מהם היו לסרטים המצליחים ביותר בתולדות הזמנים.