"הטייס היה סוכן מוסד בשם אלי קופטר": דקות אחדות לאחר הדיווחים הראשונים על תאונת המסוק של נשיא איראן אתמול (ראשון), הרשת בישראל התמלאה בבדיחות וממים על האירוע. אחת הבדיחות הייתה על כך שהטייס היה סוכן ישראלי בשם אלי קופטר – בדיחה שיצאה מעט משליטה והגיעה עד לערוץ הישראלי בשפה הצרפתית i24NEWS. 

"מקור בטלגרם מאשר שהטייס של המסוק היה סוכן מוסד וטוען שהשם שלו הוא אלי קופטר", דיווח בשידור הפרשן הפוליטי של הערוץ, דניאל חייק הישראלי-צרפתי. "האם זה נכון או לא זה לא בטוח, אבל אלה השמועות שמסתובבות". יש לציין שהדברים נאמרו למרות שגורמים ישראלים הבהירו שאין לישראל שום קשר לאירוע.

שרידי מסוקו של א-ראיסי
שרידי מסוקו של ראיסי

כאמור, באיראן דווח אתמול (ראשון) בערב כי אותר מיקום מסוקו של הנשיא אבראהים ראיסי שהתרסק אחר הצהריים במחוז מזרח אזרבייג'אן במדינה. בתום שעות של חיפושים, איראן אישרה רשמית הבוקר (שני) שהנשיא אבראהים ראיסי ושר החוץ שלו חוסיין אמיר עבדאללהיהאן נהרגו בהתרסקות המסוק. בטלוויזיה הממלכתית באיראן דווח כי צוותי החילוץ הגיעו למיקום שברי המסוק ולא אותרו סימני חיים בזירה.

מהערוץ בשפה הצרפתית של רשת i24NEWS נמסר בתגובה: "אנו מצרים על הטעות שקרתה בשידור חי ומתנצלים בפני הצופים. אנו נלמד מהאירוע ונעשה כל שניתן על מנת שטעויות מסוג זה לא יקרו שנית".