שליש משנת 2020 עבר, ואפשר כבר להכריז בחגיגיות: זו ממש לא השנה של אלן דג'נרס. אחרי שרשור טוויטר שכלל סיפורי זוועות אודות המנחה הפופולרית והתבטאות שנויה במחלוקת בה השוותה בין הבידוד בביתה לכלא - מגיע גם משבר מאחורי הקלעים של תכנית האירוח הוותיקה של דגנ'רס.

על פי פרסום של האתר וראייטי, עובדים רבים בתכנית של דג'נרס מדווחים על הרעה בתנאים מאז פרוץ משבר הקורונה. על פי מקורות מתוך ההפקה ששוחחו עם האתר, עובדי צוות הבמה של התכנית - הכולל יותר מ-30 בני אדם - לא קיבלו שום הסבר או מידע אודות השכר שלהם ויתר תנאיהם הסוציאליים מצד הבכירים בהפקה. צוות הבמה של התכנית, יש לציין, נמצא בימים אלה ללא עבודה מאחר ודג'נרס משדרת את התכנית מתוך ביתה.

חלק מהכעס של העובדים נובע מאותה העברה של הפקת התכנית לביתה של דג'נרס, ושכירת שירותיה של חברה חיצונית - כזו שמספקת את אותם כלים בדיוק - במקום להשתמש בעובדים הקיימים. לפי אותם מקורות, בכירים בהפקת התכנית לא יוצרים קשר עם אף אחד מהעובדים, ועונים לשיחות טלפון לעיתים רחוקות בלבד. כאשר העובדים מצליחים ליצור איתם קשר כלשהו - הם לא מצליחים לקבל מידע נוסף. 

בשבוע שעבר קיבלו עובדי התכנית מידע אודות תנאי ההעסקה החדשים שלהם, והתבשרו כי עליהם להיערך לקיצוץ של 60% משכרם. רובם המוחלט של אותם עובדים לא מעורב כיום בהפקת התכנית, שכן למעט דג'נרס רק עוד ארבעה עובדים משתתפים בהפקת הפרקים החדשים.

תלונה נוספת של העובדים נוגעת גם להחלטתה של דג'נרס להרחיב את התכנית מארבעה פרקים שבועיים לחמישה, מבלי לעדכן בכך את יתר העובדים בהפקה. אותם עובדים סיפרו כי חוסר התקשורת בינם לבין המפיקים עוררה אצלם חרדה באשר להמשך העבודה שלהם בתכנית. למעשה, חוסר השקיפות הזה בא לידי ביטוי כבר בשלב בו דג'נרס החליטה לעבור לפורמט של שידור מהבית, כאשר עובדים רבים הופתעו לשמוע על כך דרך הרשתות החברתיות ולא דרך דג'נרס עצמה. 

נציג של האחים וורנר, חברת ההפקה של התכנית, הסביר לאתר כי החברה מחויבת לדאוג לכלל עובדיה וכי כולם ממשיכים לקבל משכורת - אם כי עבור פחות שעות עבודה. אותו נציג מסר כי התקשורת בין ההפקה לעובדים אכן יכלה להיות יעילה ושקופה יותר, אך היא השתבשה בשל הכאוס שנגרם מהתפרצות המגיפה. על פי המקורות ששוחחו עם האתר, ההחלטה של חברת ההפקה להמשיך להעניק לעובדים משכורת כלשהי הגיעה בעקבות התפשטות השמועה על ההדלפות מתוך צוות התכנית.

המקורות ששוחחו עם האתר הסבירו כי בחלק המקרים מדובר בעובדים הנמצאים בהפקה עוד מימיה הראשונים של התכנית, לפני 17 שנה, וכי הם נפגעו מחוסר התקשורת בין דג'נרס ויתר הבכירים לבין העובדים. אותם מקורות הסבירו כי מעבר למידע טכני אותו תנאי ההעסקה שלהם, חלק מהעובדים ציפו גם ליחס אישי יותר מצד הממונים עליהם במהלך ימי הבהלה הראשונים. צוות העובדים בתכנית, כך מתברר, יצר קשר גם עם צוותים בתכניות מתחרות - כמו זו של ג'ימי קימל - וגילה כי הם היחידים אשר סובלים מאותה הרעה בתנאים ומחסור בשקיפות. אותן תכניות, מספרים המקורות, המשיכו לשלם לכלל העובדים שלהן משכורות מלאות.