זה התחיל בסרטון וידאו ויראלי ומזעזע על רצח חתולים, הפך למרדף חתול ועכבר ברחבי העולם אחרי רוצח פסיכופת והסתיים בסדרת פשע אמיתי שכבשה את הצופים והפכה ללהיט הטלוויזוני הראשון של 2020. שבועיים בלבד אחרי עלייתה לנטפליקס, "אל תתעסקו עם חתולים" (Don’t F**k with Cats) כבר דורגה ברשימת חמשת התכנים הדוקומנטריים הנצפים ביותר של רשת הסטרימינג ל-2019, ומאז קשה להפסיק להתעסק בסיפור המטורף שהציגה. כעת, נחשפים גם כמה פרטים חדשים על מה שהתרחש מאחורי הקלעים. 

בראיון שפורסם השבוע במגזין "וראייטי" מספרים יוצר הסדרה מארק לואיס ודיאנה תומפסון (המוכרת יותר בשמה האינטרנטי - באודי מובן), אחת מהגולשים שהתחקו אחר צעדיו של מגנוטה והביאו בסופו של דבר לתפיסתו, על הודעות טקסט מצמררות ששלח הרוצח לתומפסון ונותרו על רצפת חדר העריכה. תומפסון, שהשתמשה בשם הבדוי בזמן החקירה האינטרנטית, מספרת למגזין כי לוקה שלח לה ולחבריה הודעות ותייג אותם ברשת. אחת ההודעות שנשלחה אליה כללה ציטוט של פרידריך ניטשה (כיאה לאייקון התרבות שהוא): "הוא אשר נלחם עם מפלצות - שיזהר, פן יהפוך הוא עצמו למפלצת. ואם אתה מביט לתוך התהום לאורך זמן, התהום מביטה בך בחזרה".

"הוא בעצם אמר, 'היי, תיזהרו לא להתערב יותר מדי, אחרת תהפכו להיות כמוני'", מסבירה תומפסון. "אחד התפקידים שלי בקבוצה היה לנתח את הפסיכולוגיה שלו ואת השימוש שלו בשפה. ניסיתי להיכנס לראש שלו, כך שההודעה ששלח לי היתה מאוד מכוונת. צילמנו את הקטע הזה, ובאותה תקופה זה די גרם לי לקחת צעד אחורה. אמרתי לעצמי 'אוקיי, אני חייבת להפסיק לנתח כל משפט'". 

בכך שתומפסון מדברת על הודעות שמגנוטה שלח לה, היא למעשה גם פותרת את אחת השאלות הנשארות לאחר הצפייה בסדרה - ממי הגיעה אליה  ההודעה שהכווינה אותה אל עבר של מגנוטה. כעת, לאחר ההבנה כי מגנוטה הצליח ליצור קשר ישיר עם הגולשת שרדפה אחריו, ובידיעה כי אהב את תשומת הלב, ההערכה היא שגם על אותה הודעה הוא היה אחראי. אגב, במהלך הראיון התייחס היוצר לואיס גם לציפיות לקראת המשך הסיפור אך נאלץ לאכזב את המעריצים. "כמו שדיאנה אמרה, 'צריך לכבות את המכונה', וזה המצב כאן". 

הסדרה, למי שעוד לא שמע עליה, מתארת מצוד מדהים שניהלו כמה גולשי פייסבוק אחר צעיר קנדי שתיעד את עצמו רוצח חיות מחמד - ובהמשך גם גבר בשם ג'ון לין - עד ללכידתו על ידי רשויות החוק והרשעתו ברצח. הרוצח, לוקה מגנוטה, אמנם הצליח לטשטש את עקבותיו ולהימלט לאירופה, אך הותיר אחריו שובל של ראיות פיזיות ורמזים דיגיטליים - חלקם שתל בעצמו מתוך יהירות ורצון להפוך לאגדה בחייו.