מעטות הסדרות שניתן לומר עליהן בביטחון שהן עזרו להגדיר תקופה, ו"סקס והעיר הגדולה" היא אחת מהן. הקומדיה של HBO בכיכובן של שרה ג'סיקה פרקר, סינתיה ניקסון, קים קטרל וקריסטן דיוויס, שעקבה אחר חיי האהבה והשופינג של ארבע רווקות ניו יורקיות שחצו את גיל 30 הייתה ליקירת המבקרים לאורך שש שנות שידורה, וצברה לעצמה גם קהל נלהב של מעריצים. הפופולריות הזו הובילה גם להפקת שני סרטי המשך בכיכובן של ארבע השחקניות, ואלה המשיכו והרחיבו את עלילת הסדרה.

אולם מאז "סקס והעיר הגדולה 2" שיצא ב-2010, קרי, סמנתה, שרלוט ומירנדה לא נראו יחד על המסך. במקביל, שמועות על יחסים עכורים בין פרקר וקטרל - שנחשבו לשתי הכוכבות המוכרות והגדולות ביותר בסדרה - העיבו על כל סיכוי למפגש איחוד, ובשיאן קטרל אף תקפה פומבית את פרקר בחשבון האינסטגרם שלה וכינתה אותה "צבועה" ו"אכזרית". ולמרות כל אלה, בכירים בתעשיית הטלוויזיה האמריקאית דיווחו ל"ניו יורק פוסט" כי "סקס והעיר הגדולה" צפויה לחזור בעתיד בעונת המשך, עם עלילה חדשה אודות שלוש מתוך ארבע גיבורות הסדרה.

שרה ג'סיקה פרקר עצמה - שכיהנה גם כמפיקה בעלת השפעה בסדרה - רמזה לכך שיוצרי הסדרה עובדים על עונה חדשה כבר בחודש ספטמבר. בראיון ל"אנטרטיינמנט טונייט" אמרה פרקר כי היא מעוניינת "לעשות כמה פרקים של 'סקס והעיר הגדולה'", והדגישה גם שלא מדובר בריבוּט (סיפור מחודש של עלילה קיימת בהשתתפות דמויות חדשות). "הייתי קוראת לזה 'ביקור מחדש'", אמרה.

פרקר, אלא מה, לא יכלה שלא לתהות והוסיפה ש"הייתי רוצה לראות איפה כולם נמצאים. אני סקרנית, העולם השתנה אפילו מאז הסרט... טכנולוגיה ורשתות חברתיות. פוליטיקה של מיניות ותנועת המי טו... אני חושבת שקארי בראדשו תהיה כל כך להוטה לחלוק את הרגשות ומחשבות שלה". 

ואכן, בהתאם לכל התחזיות, קים קטרל, שגילמה בסדרה את סמנתה ג'ונס, לא צפויה לקחת חלק בעונה החדשה. קטרל סיפרה במספר ראיונות כי היא איננה מעוניינת לשוב ולעבוד עם פרקר ויוצרי "סקס והעיר", ובראיון לפודקאסט Women's Prize For Fiction "יש לי מזל כי אני יכולה לבחור... אני לא אעשה כמו שצריך משהו שאני לא באמת רוצה לעשות". בנוסף, קטרל הודתה כי מפיקי סרטי "סקס והעיר הגדולה" - שנחשבים להרבה פחות מוצלחים מפרקי הסדרה, אך היו רווחיים ביותר - תכננו להפיק גם סרט שלישי, אך היא סירבה לו וסירובהּ טרפד את התכניות.

פרקר מיעטה להתייחס לשמועות הסכסוך עם קטרל, ובראיון טלוויזיוני ב-2018 אמרה "מעולם לא דיברתי (על הסכסוך) חוץ מלומר שחלק מאיתנו היו מאוכזבות מכך שהסרט השלישי לא יצא לפועל... היא אמרה עלי דברים מאוד פוגעים. הייתה לנו חוויה ביחד והיא הייתה מדהימה ושום דבר אחר לא יהיה דומה לזה... היה לנו חיבור עם העיר ועם הצוות. אני לא רוצה להתעסק בזה". כשנשאלה אם הייתה מלהקת שחקנית אחרת לתפקיד סמנתה כדי להוציא לפועל את הסרט השלישי, פרקר השיבה "אני לא יכולה לדמיין מישהי אחרת שהייתה יכולה לגלם את התפקיד".