חדשות טובות למעריצי הסדרה "גומורה" - כמות גדולה של תוכן חדש בדרך אליכם. כמו כן, חדשות רעות למעריצי "גומורה" - תצטרכו להתאזר בעוד קצת סבלנות. בתור התחלה, הפקת סדרת הפשע האיטלקית, שמשודרת בארץ ב-HOT, עובדת בימים אלה על עונתה החמישית של הסדרה, שצפויה לעלות בהמשך השנה, ומעוררת ציפייה בקרב לא מעט אנשים. 

אבל החדשות המסעירות באמת בנושא נוגעות דווקא לסרט חדש באורך מלא המהווה פריקוול לעלילת הסדרה. הסרט יצא בבתי הקולנוע באיטליה בדצמבר האחרון וצפוי להיות משודר בישראל בסמוך לעליית העונה החדשה, במהלך המחצית הראשונה של 2020. עלילת הסרט החדש, הנקרא "L'immortale" (בן/בני אלמוות), מתרחשת בימים שלפני עלילת הסדרה, ועל פי היוצרים היא קשורה באופן ישיר לעונה החמישית שלה.

"גומורה" מבוססת על הספר "קאמורה" (כינוי למאפיה האיטלקית באיזור נפולי) של העיתונאי רוברטו סוויאנו, וכן על הסרט "גומורה - המאפיה של נפולי" משנת 2008, שזכה בפרס חבר המושבעים בפסטיבל קאן. השם "גומורה" הוא שילוב בין אותה "קאמורה" לבין "עמורה", זו המוכרת מ"סדום ועמורה" - סימן לכאוס המתואר בסדרה. 

במרכז העונות הראשונות של הסדרה עומדת דמותו של צ'ירו די-מארציו, אותו מגלם השחקן מרקו ד'אמורה, שביים כמה מפרקי העונה הרביעית והוא זה גם זה שאמון על בימוי הסרט החדש. הסדרה, המצולמת בסגנון תיעודי ומציאותי, מתארת את חיי המאפיונרים בנפולי מנקודות מבט שונות - החל מסוחרי הסמים ה"קטנים" ועד הדון הגדול ועוזרו, צ'ירו. אותו דון, פייטרו סבסטנו, הוא הסנדק הכל יכול של נפולי, וככזה הוא משליט אימה ופחד באמצעות אלימות וחיסול מתנגדיו. לאורך השנים הפכה "גומורה" להצלחת ענק, והיא נחשבת לסדרה האיטלקית המצליחה בעולם, ומשודרת ביותר מ-190 מדינות.

בישראל, היא הפכה גם לסמל הבלתי רשמי של מועדון אוהדי הפועל באר שבע בכדורגל, אולטרה סאות'. חברי אולטרה סאות' הופיעו כבר למספר משחקים עם דגלי ענק שמודפסים עליהם משפטים ודמויות מהסדרה, מה שהביא אותם עד לאינסטגרם של כוכב "גומורה", סלבטורה אספוסיטו (ג'ני), שכינה את מפגן האהדה "מצמרר".

View this post on Instagram

A post shared by Salvatore Esposito (@salvatoreesposito) on