ימי השידור הראשונים של ערוץ 20 החדש - שהפך להיות ערוץ 14 - מלאים בתקלות. כל כך הרבה שעות שידור עם תקלות טכניות הן חומר טוב עבור צייצנים וגולשים שמעלים לרשת כל פאדיחה (ונהנים להתבדח גם על הנאמנות לראש הממשלה לשעבר נתניהו). אבל אירוע כמו זה שהתרחש אתמול בזמן שידור התכנית "הפטריוטים", עוד לא היה.

פחות מעשר דקות אל תוך השידור, כשבאולפן יושב פאנל שכולל את המנחה ינון מגל, וכן את יותם זמרי, נועם פתחי, טל גלבוע ודרור קפאח, נראה חבר הפאנל ארי שמאי מעשן סיגריה אלקטרונית ומפזר באולפן עשן לבן וסמיך. חוץ מאווירת השכונה הלא מכובדת, מתברר שעישון של סיגריה, גם אלקטרונית, בשידור מסוג זה, עשויה להיות עבירה פלילית - ולכן הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו פתחה בבדיקה. במקביל, ל-mako נודע כי בערוץ 14 לא ממתינים לממצאי בדיקת הרשות השנייה וכבר זימנו את שמאי לשיחת בירור.

הנשיפה של שמאי הייתה כל כך בולטת, שהעשן נקלט במצלמה גם כשהיא עברה לחבר הפאנל זמרי שישב מולו, ובתוך דקות עלו בטוויטר תיעודים שונים של האירוע. לפי עורך הדין והפובליציסט אלעד מן, היועץ המשפטי של עמותת הצלחה, עישון סיגריה בשידור הוא עבירה פלילית או עוולה אזרחית, על פי החוק למניעת העישון במקומות ציבוריים והחשיפה לעישון, תשמ"ג-1983. בנוסף, מציין מן את סעיף 46 לחוק הרשות השנייה, שקובע בין השאר "שמורשה לשידורים לא ישדר שידורים שיש בהם עבירה פלילית או עוולה אזרחית לפי כל דין".

הנושא של עישון בשידור עלה לדיון ציבורי בעבר בשל משתתפי תכנית "האח הגדול", שידועים כחובבי עישון וריבים בפינת העישון. גורמים רבים, ובהם משרד הבריאות, דורשים מדי עונה לא לצלם את המשתתפים בזמן עישון.

מערוץ 14 נמסר בתגובה: "הערוץ רואה בחומרה את התנהגותו של מר שמאי. הערוץ מקפיד על קיום הוראות החוק למניעת העישון במקומות ציבוריים והחשיפה לעישון".