מי חלם שסרט תיעודי על חייהם של פילים בעונת הנדידה באפריקה יעורר כל כך הרבה עניין ציבורי? לא אנחנו. אבל האדם מתכנן תוכניות, ואלוהים שולח את מייגן מרקל לקריין את הסרט "Elephant" (פיל) מבית אולפני דיסני - וכל השאר היסטוריה. נזכיר: דוכסית סאסקס וכוכבת "Suits" לשעבר העניקה את קולה לסרט הטבע החדש שעלה לשידור בלעדי בשירות הסטרימינג דיסני פלוס. זהו למעשה התפקיד ההוליוודי הראשון של מרקל מאז הפרישה מ-"Suits" לפני כשנתיים, אחרי שחשפה את הזוגיות עם הנסיך הארי, וקיבלה על עצמה את החובות וקוד ההתנהגות של בית המלוכה הבריטי.

ב-"Elephant", מרקל מלווה בקולה את עונת הנדודים של עדר פילים, ועוקבת אחריהם במעבר ממדבר הקלהארי לאזור מפלי ויקטוריה בחיפוש אחר מקווי מים. עלילת הסרט מתמקדת בגור פילים שובב בשם ג'ומו, וכן באמו, הפילה שאני ובדודתו, הפילה גאיה, שמכהנת גם כמנהיגת העדר. הקריינות של מרקל גם מספקת את המידע המקצועי שנמסר בדרך כלל בסרטי טבע, וגם גולשת לפרשנות סיפורית ומשחקית יותר על חייהם של הפילים. בליווי צילומי אכילה, למשל, היא נשמעת אומרת "מנת יתר של חלבון לא הזיקה לאף אחד", ובסצנה על הקשר בין ג'ומו ושאני היא אומרת "היא עסוקה מאוד בגידול הילד בן השנה שלה. והילד הזה הוא תיק רציני".

וישנה גם סצנה נוספת, שגרמה לנו להצטער מאוד על כך שתכני דיסני פלוס עדיין אינם זמינים בישראל. מייגן מרקל, דוכסית וסלב, נאלצה לקריין נפיחה של פיל. כמה נפיחות אפילו. מרקל נשמעת אומרת "אוי לי, מי עשה את זה?" - כמה בריטי מצדה -  בליווי סצנה בה רואים ושומעים את הפיל הצעיר ג'ומו מפליץ בהנאה בזמן התפלשות משחקית בבוץ. היינו אומרים שזו נקודה מביכה למדי ברזומה של מרקל, אבל מצד שני לא ראינו עדיין את שני הסרטים שהיא צילמה לערוץ הולמרק.

עבור מרקל זהו, כאמור, תפקיד ראשון מאז חשיפת מערכת היחסים עם הנסיך הארי, אבל למרות העצמאות הכלכלית שהשניים שואפים אליה אחרי פרישתם החלקית מבית המלוכה, דעו שהשחקנית לא קיבלה תשלום על עבודת הקריינות שעשתה לדיסני. אחרי שבני הזוג פגשו את מנכ"ל דיסני לשעבר, בוב איגר, בהקרנת בכורה מיוחדת לסרט "מלך האריות" בקיץ שעבר, נפוצו שמועות וסרטונים ששיערו כי הארי הוא זה שיזם את העבודה של מייגן, והמליץ עליה כשחקנית ומדובבת לאיגר. עם זאת, לאחרונה פורסם שדיסני פנו למרקל עוד לפני הפגישה עם איגר, ושבמקום שכר (דוכסית מכהנת אינה אמורה לקבל משכורות נוספות מלבד הקצבה הנדיבה שניתנת לה על ידי המדינה) דיסני תרמו תרומה נדיבה לעמותת "פילים ללא גבולות", שהארי ומייגן הם מתומכיה המוכרים ביותר.