לפני כשבועיים, בשורה מרה נחתה על מעריצי "ברידג'רטון": רגה ז'אן פייג', שגילם את דוכס הייסטינגס הלוהט, לא ימשיך לעונתה השנייה של הדרמה התקופתית. עזיבתו של פייג', שהיה כוכב הסדרה (וככל הנראה גם הסיבה המרכזית להפיכתה ללהיט שהיא), גררה אלפי (אם לא יותר) תגובות ברחבי הרשת, כאשר גולשים רבים אף קבעו כי הם יחרימו את הסדרה מעתה והלאה. למעשה, אפילו שונדה ריימס, מפיקת "ברידג'רטון" (שאחראית בין השאר גם על "האנטומיה של גריי" ו"המדריך לרוצח") לא דמיינה שהתרעומת תהיה כל כך חד משמעית ונרחבת.

בריאיון למגזין ואניטי פייר, הסבירה ריימס שהיא ממש לא ציפתה לתגובה חריפה כזו של הצופים. "הייתי ממש המומה, כי בדרך כלל זה קורה אחרי שאני הורגת דמות שהייתה בסביבה די הרבה זמן. כאילו, לא הרגנו אותו, הוא עדיין חי!" המפיקה סיפרה כי "בכל עונה, העבודה שלנו היא למצוא את האנשים הנכונים וליצור את הרומנטיקה המדהימה הזו. לא ציפיתי לפיצוץ כזה, בהתחשב בכך שכל ספר (בסדרת ספרי 'ברידג'רטון') עוסק ברומן אחר".

הסדרה, כידוע, שאבה השראה מספרי "ברידג'רטון" של ג'וליה קווין - ובהתאם, התכנון היה למקד כל עונה באח אחר לבית משפחת ברידג'רטון, כאשר העונה הראשונה כיוונה את הזרקור אל הבת הבכורה, דפני (פיבי דינבור). כך, פייג' - שגילם את מושא אהבתה של הצעירה - היה בעל תפקיד מרכזי, אבל היה ברור שבעונות הבאות, שיעסקו באחים אחרים, חלקו בעלילה יהיה קטן יותר (או לא יהיה בכלל). השחקן, מצידו, חתם במקור על חוזה שחייב אותו להשתתף ב"ברידג'רטון" למשך עונה אחת בלבד, ואף הסביר בריאיון עבר למגזין וראייטי כי הזמניות של התפקיד היא דווקא זו שמשכה אותו. גם מקורות מקורבים טוענים כי דמותו של פייג' מעולם לא הייתה אמורה להופיע מעבר לעונה הראשונה, אבל לאור האהדה הרבה שזכה לה השחקן - הוחלט לנסות ולגייס אותו גם לעונה הבאה.

שונדה ריימס (צילום: Frederick M. Brown, GettyImages IL)
"זה התפקיד שלנו, למצוא גברים שהצופים חושבים שהם מושכים באופן הרסני". שונדה ריימס | צילום: Frederick M. Brown, GettyImages IL

למרות שלא היה מחויב באופן רשמי לעונתה השנייה של הסדרה, אף אחד לא תיאר לעצמו שהשחקן יקח צעד אחורה - והניסיונות לשמור אותו קרוב (שכללו סכומים מפתים למדי) נחלו כישלון חרוץ. עזיבתו של פייג', לצד היותה מבאסת עבור המעריצים, נהייתה באופן בלתי נמנע גם לשאלה תסריטאית - כאשר כעת הכותבים יאלצו הן לתרץ את היעלמותו והן להבין מה הלאה עבור זוגתו, דפני. לדברי ריימס, "נתנו להם (דפני וסיימון) את הסוף השמח שלהם. ועכשיו יש לנו את הזוג הבא, ואני הייתי כזה, 'וואו!"

בהמשך הריאיון, הסבירה המפיקה כי לאורך עשרים שנותיה בתעשייה היא נאלצה להרוג לא מעט דמויות פופולריות. "זה התפקיד שלנו... למצוא בחורים. אני מתכוונת, גם בחורות, אבל למצוא גברים שהצופים שלנו חושבים שהם מושכים באופן הרסני, שהצופים נקשרים אליהם להפליא. והם זועמים כשאנחנו צריכים להזיז אותם בכל דרך שהיא". דמותו של סיימון באסט אמנם לא זכתה למוות טראגי כמו שריימס אוהבת, אבל היעדרותו העתידית מהסדרה מעיבה על ליבם של הצופים כמעט כאילו הדוכס הלך לעולמו. אבל אפשר רק לקוות שהכישרון של ריימס ללקט את הבחורים הלוהטים ביותר ימשיך להוכיח את עצמו: "יש הרבה שיחות מעניינות להפליא שמתרחשות. בעיקר כי אני חושבת שאנשים מתקשים להרפות". 

ובעוד פייג' עצמו כבר ממנף את ההצלחה וזכה בכמה תפקידים קולנועיים מבוקשים, העונה השנייה של "ברידג'רטון" החלה את צילומיה השבוע - והסדרה אף חודשה מבעוד מועד לעונה שלישית ורביעית. אז אמנם דוכס הייסטינגס לא יהיה שם, אבל כשמדובר בשונדה ריימס, אפשר להיות בטוחים שהיא תספק דרמה שתגרום לכולנו לרצות להמשיך לצפות.