לאורך השבועיים האחרונים, לפחות 12 נשים התלוננו נגד הזמר מרילין מנסון בגין התעללות במהלך מערכות היחסים שלהן איתו, כולל עדויות קשות על ניצול מיני ופסיכולוגי. בעוד מנסון עצמו מכחיש את המיוחס לו, חברת התקליטים איתה עבד והסוכן שלו ניתקו איתו כל קשר, והוא אף פוטר משתי הסדרות בהשתתפותו, "אלים אמריקאים" ו"קריפשואו". אחת מהמתלוננות נגד מנסון הייתה כוכבת "ווסטוורלד" וארוסתו לשעבר אוון רייצ'ל ווד, וכעת מצטרפת אליה שחקנית נוספת: אסמה ביאנקו, המוכרת בתור רוז מ"משחקי הכס".

ביאנקו בת ה-38 השתתפה בשלוש העונות הראשונות של דרמת הפנטזיה, ודמותה, רוז, הייתה עובדת מין שהובילה את רוב הסצינות המיניות והחשופות שהשתלטו על הסדרה בתחילת דרכה. עכשיו, בריאיון למגזין The Cut, ביאנקו מציגה שורת האשמות קשות נגד מנסון, ומאשימה אותו בהתעללות פיזית חמורה וביחס אלים כלפיה. לדבריה, מנסון - שהיה אחד הזמרים האהובים עליה בצעירותה - שלט בה בנוקשות לאחר שעזבה את בעלה ועברה להתגורר איתו במשך חודשיים בשנת 2011.

לפי ביאנקו, במהלך מערכת היחסים הקצרה עם מנסון הזמר הפך מ"מודל לחיקוי שעזר לי בזמנים קשים ומאתגרים כנערה" ל"מפלצת שכמעט הרסה אותי, והרסה כל כך הרבה נשים אחרות". "הוא לא אומן שלא מבינים אותו", הסבירה, "מגיע לו להיות מאחורי סורג ובריח לשארית חייו". לדבריה, החוויות שדמותה של רוז עוברת לאורך הסדרה - כשבמהלך עבודתה בבית הבושת היא סופגת איומים והתעללויות מצד הגברים שסביבה - הוכיחו את עצמן כדומות במיוחד לחיים לצד הזמר.

מנסון וביאנקו הכירו לראשונה בשנת 2005, כשמי שעשתה את החיבור הראשוני ביניהם הייתה ארוסתו דאז, דיטה פון טיז, והם הפכו לידידים. ארבע שנים לאחר מכן, ביאנקו טסה ללוס אנג'לס כדי להשתתף בקליפ של הזמר, לשיר "I Want to Kill You Like They Do in the Movies" (אני רוצה להרוג אותך כמו בסרטים, בתרגום חופשי). לטענתה, מנסון הודיע לה מראש כי הקליפ יציג אותו כשהוא "חוטף" אותה, אבל הצילומים הפכו במהרה להתעללות פיזית של ממש. ביאנקו מספרת כי היא נקשרה לעמדת תפילה ונצלפה על ידי מנסון, מה שהותיר חבלות על גופה. אותן חבלות, הסבירה, ספגו התעללות נוספת מצדו לאחר שעבר עליהן באמצעות צעצוע מין אלקטרוני. השימוש בצעצוע המין הופיע בעבר גם בעדות של ווד משנת 2019 מול הסנאט בקליפורניה, בה ביאנקו לקחה חלק בעצמה - אך רק בימים האחרונים השתיים חשפו כי אותו גבר מתעלל הוא מנסון.

ביאנקו סיפרה ל-The Cut כי מנסון מעולם לא הראה לה את הצילומים הללו, והשיר אכן לא זכה לקליפ. היא והזמר המשיכו לנהל מערכת יחסים מסוימת גם בשנתיים שלאחר מכן, וב-2011 היא החליטה לעזוב את בן זוגה, לעבור למערב הוליווד ולחיות לצד מנסון, שהבטיח לשחקנית האנגלייה כי הוא יסדר לה ויזה אמריקאית. לאחר אותו מעבר, מנסון שלט באופן כמעט-מוחלט בחייה של ביאנקו, והכתיב לה מה היא תלבש, מתי היא תלך לישון ומתי היא תוכל לצאת מהדירה בה התגוררו. "הרגשתי כמו אסירה", הסבירה, "באתי והלכתי לפי הרצון שלו. האנשים איתם דיברתי היו תחת השליטה שלו". "התקשרתי למשפחה שלי כשהסתתרתי בארון", הודתה. 

לפי מקורב למנסון ששוחח עם המגזין, לאחר שביאנקו החלה להופיע ב"משחקי הכס", הזמר נהג להקרין את סצינות הסקס שלה בפני האורחים שלהם והשוויץ כי "זאת החברה שלי, היא זונה. תראו, השדיים שלה בחוץ". השחקנית מספרת כי לאחר שפנתה לאלכוהול וסמים כדי להקל על הכאב, היא קיבלה החלטה לעזוב את מנסון ועשתה זאת במהלך לילה במאי של אותה שנה. כשעמדה לצאת מהבית, היא מספרת, הזמר רדף אחריה ברחבי הדירה עם גרזן. עורך דינה של ביאנקו, ג'יי אלוונגר, סיפר כי ב-FBI שוחחו לאחרונה עם השחקנית במסגרת חקירה שהם מנהלים סביב התנהלותו של הזמר. לדבריו, העובדה שמנסון שילם על הטיסה של ביאנקו ללוס אנג'לס ולאחר מכן התעלל בה, עשויה להתפרש על פי החוק כסחר בבני אדם.

View this post on Instagram

A post shared by Esmé Bianco (@esmebianco)


מתמודדת עם קשר זוגי אלים? את לא לבד.

קו חירום ארצי למניעת אלימות במשפחה וילדים בסיכון - 118 מכל טלפון
שירותי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית פועלים 24/7 ללא תשלום במספרים 1202 ו-1203 (לגברים)
מרכז הסיוע לנשים דתיות מפעיל קו חם במספר 02-6730002
קו חירום לגברים אלימים 02-6551159