במשך תשע שנים, או במונחי טלוויזיה: 18 עונות, שימש המאפר ג'יי מנואל כשופט, מנטור ומנהל קריאייטבי מאחורי הקלעים של הריאליטי "הטופ מודל הבאה" בהנחיית טיירה בנקס. זאת עד לשנת 2012, אז פוטר על ידי בנקס עצמה, כשהכותרות מדווחות על סכסוך בין השניים. כעת, שמונה שנים אחרי, מנואל מתראיין למגזין וריאיטי ומסביר מה בדיוק קרה.

"כשהחלטנו ללכת לדרכים אחרות כבר סיימתי את החוזה שלי שפג אחרי העונה ה-18", סיפר מנואל בן ה-47 שמוציא בימים אלה ספר חדש, "ולא היו לי תוכניות לחזור לעונה ה-19. זה משהו שאנשים לא יודעים. ההחלטה לעזוב הייתה 100% שלי, זו הייתה ההחלטה שלי לעזוב את התוכנית". כך, מנואל למעשה מכחיש את הטענות שרצו במשך שנים ועסקו בכך שהסכסוך בין השניים הוא שהוביל לסיום דרכו בתוכנית.

מנואל אף סיפר בראיון כי הוא עדיין מיודד עם בנקס, אם כי קשה להגדיר את השניים כחברים: "במהלך השנים האחרונות שלחנו זה לזו מיילים. אם להיות מאוד כנה, אין לנו באמת מערכת יחסים שאפשר לדבר עליה, וזה ממש עצוב. הזמן המשותף שלנו ב'טופ מודל' היה מדהים, פרודוקטיבי ולפעמים אפילו קסום. היינו חלק מתופעה גלובלית". בנוסף, מנואל תיאר את בנקס כ"חלוצה מהמון בחינות". לפי המאפר, "יש לי רק כבוד אליה ביחס לכל מה שהיא הצליחה להשיג בתעשייה הזו. תעשיית האופנה היא תעשייה קשה". 

כמו כן, מנואל נשאל גם על שערוריית הבלאקפייס מהעונה הרביעית של התוכנית, בה נתבקשו דוגמניות לצבוע את פניהן לשחור כדי "לגלם" דמויות אפרו-אמריקניות - שערורייה שהוצפה לאחרונה שוב ברשתות החברתיות וממשיכה לרדוף אחרי בנקס עד עצם היום הזה. "אני כן זוכר את זה", ענה, "וזה היה מאוד לא נוח עבורי. אלה היו צילומים שבהן הבנות התבקשו להחליף גזע, והיה לי מאוד מאוד מאוד לא נוח עם זה. הפתיחים בתוכנית שלי מעולם לא היו מתוסרטים, ולא ידעתי איך אני עומד להציג את זה - פחדתי מאוד שזה ידבוק בי משום שאני הייתי המנהל האמנותי של התוכנית, אבל זה לא היה רעיון שלי. זה לא עובר היום וזה לא עבר גם אז, זה לא היה קול".

View this post on Instagram

#WCW We may no longer speak every day, or see each other often, but this woman to my right taught me some of the biggest lessons life has to offer. Self-validation is the ONLY thing that allows you to conquer your #fears & achieve your #dreams. ✨✨✨

A post shared by Jay Manuel (@mrjaymanuel) on

יש לציין רק כי מנואל מתייחס לעונה הרביעית של התוכנית, בעוד גם בעונה ה-13 נצבעו פניהן של הדוגמניות בשחור. בנקס התייחסה לעונה הזו לאחרונה בטוויטר כשכתבה - "אני רואה פוסטים על חוסר הרגישות של חלק מהרגעים של 'הטופ מודל הבאה' ואני מסכימה איתכם. בדיעבד, אלה היו בחירות מוזרות. מעריכה את הפידבק הכנה שלכם ושולחת לכם אהבה וחיבוקים וירטואליים".